15 03 2018

Chcesz dofinansowania na wymianę pieców? Złóż deklarację w gminie

15.03.2018, godz.: 16:33
Chcesz dofinansowania na wymianę pieców? Złóż deklarację w gminie
fot. Pixabay

Żabia Wola jest kolejną gminą w regionie ubiegającą się o unijne pieniądze, które przeznaczy na dofinansowania dla mieszkańców na wymianę instalacji grzewczych. Aby jednak mieć realne szanse otrzymania dotacji, do gminy powinno napłynąć jak najwięcej deklaracji od żabiowolan. Magistrat zachęca do ich składania.

– Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie projektów w ramach konkursu mogą być jednostki samorządu terytorialnego na wymianę/modernizacje źródeł ciepła nieefektywnych ekologicznie, zakup i montaż odnawialnych źródeł energii. Jest to Projekt parasolowy dla indywidualnych gospodarstw domowych. W ramach konkursu dopuszczona jest termomodernizacja budynku, w której następuje wymiana urządzenia grzewczego. Zakres prac termomodernizacyjnych musi wynikać z opracowanego Audytu energetycznego lub świadectwa energetycznego opracowanego na zlecenie mieszkańca (wnioskodawcy) i musi służyć poprawie oszczędności energii wyrażonej wskaźnikiem EP – poinformował urząd w komunikacie. – Wymiana urządzeń grzewczych kwalifikuje się do wsparcia finansowego pod warunkiem zapewnienia najpóźniej w ciągu roku po zakończeniu realizacji zadania znacznej ok. 30% redukcji CO2 w odniesieniu do istniejących instalacji. Wysokość dofinansowania wymiany urządzeń grzewczych do 80% wartości kosztów kwalifikowanych 20% zapewnia uczestnik projektu – dodał.

Gmina szykuje się do konkursu dotacyjnego. Musi jednak wiedzieć, na jaką skalę mieszkańcy chcieliby skorzystać z dofinansowania. – W przypadku chęci uczestnictwa w projekcie prosimy o zgłoszenie swojego zainteresowania w formie pisemnej do Urzędu Gminy na załączonej Deklaracji w terminie do 30 marca 2018 r. – poinformował magistrat.

Szczegółowych informacji udziela pracownik Urzędu Gminy, Referatu Inwestycji Justyna Skrzypkowska tel. 46 857 81 81 wew. 30, adres e-mail j.skrzypkowska@zabiawola.pl,

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi