12 01 2018

Chcą zapobiegać spalaniu śmieci. Będzie więcej kontroli

12.01.2018, godz.: 09:25
Chcą zapobiegać spalaniu śmieci. Będzie więcej kontroli
Fot. Pixabay

W związku z pogarszającym się stanem powietrza w naszym regionie podkowiańscy urzędnicy zapowiedzieli wzmożone kontrole prywatnych nieruchomości pod kątem spalania śmieci.

W ostatnim czasie bardzo często pojawiają się ostrzeżenia dotyczące pogarszającego się stanu powietrza. Są dni kiedy Wojewódzki inspektorat Ochrony Środowiska zdecydowanie odradza dłuższe przebywanie na zewnątrz. Niestety do takiego stanu przyczyniają się nie tylko samochody, czy fabryki, ale i poszczególni mieszkańcy, którzy decydują się na palenie śmieci, co powoduje wydobywanie się szkodliwych substancji.

Dlatego też pracownicy Urzędu Miasta Podkowa Leśna zdecydowali na wzmożenie kontroli na terenach prywatnych nieruchomości. Proszą również o zgłaszanie przypadków, gdy jest podejrzenie, że ktoś z okolicy spala odpady. Aby to zrobić wystarczy zadzwonić pod numer 22 759 21 00.

Urzędnicy przypominają, że osoba kontrolująca upoważniona przez burmistrza jest uprawniona do wejścia na nieruchomość prywatną w godzinach od 6.00 do 22.00, a na teren niruchomości, na których prowadzona jest działalność gospodarcza nawet całą dobę. Gdy wejdzie na posesję może ją skontrolować pod kątem palenia śmieci, a także może zażądać od właściciela pisemnych lub ustnych informacji oraz wzywać i przesłuchiwać osoby w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego. Ponadto osobie kontrolującej właściciel ma obowiązek do okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli.

Jeżeli ktoś będzie utrudniał lub uniemożliwiał kontrolę może nawet na trzy lata trafić do więzienia.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi