15 04 2019

Chcą wybudować duży parking przy Warszawskiej

15.04.2019, godz.: 14:42
Chcą wybudować duży parking przy Warszawskiej
fot. Pixabay

Milanówek przymierza się do budowy dużego parkingu w typie „parkuj i jedź” przy ul. Warszawskiej. W ramach partnerstwa międzygminnego miasto ogród powalczy o unijne dofinansowanie na realizację inwestycji.

W założeniu jest budowa placu postojowego na 183 miejsca parkingowe wzdłuż ul. Warszawskiej. Z tego 50 stanowisk znajdzie się pomiędzy ul. Brzozową a ul. Smoleńskiego, zaś kolejne 133 pomiędzy sklepem ogrodniczym a ul. Herberta.

Plan budowy parkingów przewiduje również przebudowę jezdni, remont i budowę chodników, remont istniejących zjazdów prywatnych i publicznych, budowę odwodnienia, dwóch zadaszonych wiat rowerowych, stacji roweru miejskiego, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz rozbudowę systemu monitoringu wizyjnego poprawiającego bezpieczeństwo.

– Przy parkingu zostanie posadzona tak zwana zieleń izolacyjna, która wzmocni barierę dźwiękochłonną. Cenne przyrodniczo drzewa zostaną zachowane. Warto dodać, iż nawierzchnia parkingów zostanie zaprojektowana z płyt eko w celu zachowania powierzchni biologicznie czynnej. Dzięki inwestycji stworzymy warunki do zmniejszenia ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego, a patrząc globalnie, przyczynimy się również do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery – poinformował milanowski magistrat.

Obecnie urzędnicy kompletują dokumenty, które złożą razem z wnioskiem o dofinansowanie. Jeśli uda się pozyskać pieniądze, budowa obiektu „park and ride” przy Warszawskiej przewidywana jest na lata 2020–2022.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi