08 02 2019

Chcą przebudować skrzyżowanie na trasie 719. Będzie nowa sygnalizacja

08.02.2019, godz.: 13:20
Chcą przebudować skrzyżowanie na trasie 719. Będzie nowa sygnalizacja
Fot. Facebook/Arkadiusz Kosiński

Skrzyżowanie trasy 719 z ul. Kępińską w Brwinowie ma zostać przebudowane, pojawi się tam też sygnalizacja świetlna. Wczoraj gmina podpisała porozumienie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich.

Na mocy tego porozumienia, mimo iż jest to droga wojewódzka, gmina Brwinów na swój koszt wykona dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy skrzyżowania trasy 719 (ul. Obwodnica) z ul. Kępińską. W ramach tej inwestycji planuje się przebudowę skrzyżowania z wydzieleniem lewoskrętów w ul. Kępińską (czyli przebudowę ul. Obwodnica na odc. ok. 200 m), budowę sygnalizacji świetlnej, budowę odcinków chodnika, ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego, a także wyznaczenie przejść dla pieszych oraz ich doświetlenie. Te rozwiązania mają znacznie poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.

Kiedy ta inwestycja zostanie zrealizowana? – Mam nadzieję, że w tym roku uda się nam wykonać projekt wraz ze wszystkimi wymaganymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami, co dawałoby szansę na uwzględnienie w budżecie Województwa Mazowieckiego w 2020 r. pieniędzy na prace budowlane – napisał na swoim profilu na Facebooku burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi