09 08 2017

Centrum Nauki Kopernik przygotuje zajęcia dla grodziskich uczniów

09.08.2017, godz.: 20:22
Centrum Nauki Kopernik przygotuje zajęcia dla grodziskich uczniów
Fot. Alina ZienowiczWikipedia

Centrum Nauki Kopernik pozyskało 4,7 mln zł dotacji. Fundusze te pozwolą na organizację zajęć edukacyjnych opartych na metodzie eksperymentu dla 1,9 tys. uczniów z siedmiu gmin, w tym z Grodziska Mazowieckiego.

Nauka oparta na metodzie eksperymentu jest nie tylko nowoczesna, ale także bardzo efektywna i przyjazna dzieciom. Uczniowie dużo lepiej przyswajają wiedzę, gdyż takie zajęcia budzą ciekawość, zwłaszcza jeżeli są do tego celu wykorzystywane nowoczesne narzędzia edukacyjne i informatyczne. Właśnie z takich zajęć skorzystają uczniowie z 38 szkół podstawowych i gimnazjalnych z siedmiu gmin (Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Otwocka, Żyrardowa, Kobyłki, Lesznowoli i Starych Babic). Z grodziskiej gminy projekt obejmie cztery szkoły – Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Grodzisku Mazowieckim, Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim, Gimnazjum nr 3 im. L. Teligi w Grodzisku Mazowieckim oraz Szkołę Podstawową im. doktora Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie.

Dotacja, pozyskało Centrum Nauki Kopernik pozwoli na przeprowadzenie ciekawych zajęć właśnie w „Koperniku”, ale tylko. Uczestnicy wezmą także udział w zajęciach terenowych i projektach edukacyjno-badawczych, a szkoły zostaną wyposażone w narzędzia do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz informatyczne zestawy edukacyjne. Do szkół trafią m.in. zestawy edukacyjne, które pozwolą uczniom zrozumieć otaczające nas zjawiska.

Ponadto 164 nauczycieli z tych szkół weźmie udział w warsztatach edukacyjnych, na których m.in. poznają techniki i narzędzia wspierające rozwój kreatywności i twórcze myślenie uczniów.

Całkowita wartość projektu „Szkoła bliżej nauki” to blisko 5 mln zł.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi