22 03 2017

Centrum Handlowe Janki rozrośnie się

22.03.2017, godz.: 16:46
Centrum Handlowe Janki rozrośnie się
fot. chjanki.pl

Centrum Handlowe Janki cieszy się na co dzień dużą frekwencją klientów także z naszego regionu  – w końcu mieści się przy trasie katowickiej, więc wielu mieszkańców decyduje się pojechać na większe zakupy właśnie tam. Dla naszych czytelników mamy nowinę: CH Janki ma zostać rozbudowane o ponad 21 tys. mkw.

O planach powiększenia jednego z pierwszych centrów handlowych w Polsce poinformował jego właściciel i główny inwestor, firma Cromwell Property Group. Docelowo CH Janki przekroczy zatem 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i stanie się wówczas drugim największym centrum handlowym po stołecznej Arkadii.

Tak wyglądają plany, a jak będzie z ich realizacją. Inwestycja prowadzona przez Strabag opiewać będzie na około 65 mln euro i powinna się zakończyć w 2019 roku. Dzięki rozbudowie przybędzie 71 sklepów. Ponad 70 proc. ma już najemców, choć fizycznie obiektów jeszcze brak.

4

Dodaj Komentarz

 • mirek

  Z tego co piszą to Arkadia dawno nie jest pierwsza w Polsce, Aleja Bielany ma większą powierzchnię użytkową: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Aleja_Bielany

  • Aleksandra Sadowska

   Ale Aleja Bielany to Park Handlowy, a nie Centrum Handlowe. 🙂

   • mirek

    Największe centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Polsce. 🙂

 • rbartnicki

  Manufaktura w Łodzi ma 270000 m2 powierzchni użytkowej i 110000 km2 powierzchni handlowej, więc też jest większa.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi