20 08 2019

Cena za budowę toru rowerowego znów za wysoka

20.08.2019, godz.: 15:03
Cena za budowę toru rowerowego znów za wysoka

Jedna oferta wpłynęła w kolejnym już przetargu na budowę toru do rowerowych ewolucji. Okazała się jednak prawie trzy razy wyższa niż budżet na to zadanie.

Inwestycja przy ul. Turczynek zakłada budowę toru rowerowego do dirt jumpu o długości 80 m, od początku zjazdów drewnianych do bandy nawracającej. Szerokość toru wyniesie ok. 28 m. Projekt toru składa się ze zjazdu drewnianego, hopek oraz bandy zawracającej zawiera także małe hopki dla amatorów w tym m.in. stolik oraz miski. W projekcie przewidziano również budowę toru pumptrack o długości ok. 100 m i nawierzchni asfaltowej. Tor tworzy zamkniętą pętlę z alternatywną odnogą przejazdu. Kształt pumptracka został dostosowany do istniejących warunków terenowych oraz istniejącej zieleni.

W teorii wszystko wygląda dobrze. W praktyce jednak od roku nie udało się wyłonić wykonawcy inwestycji. Albo w przetargach nie pojawiały się oferty, albo te złożone okazywały się stanowczo za wysokie. Tym razem znów może być problem, bowiem oferta firmy Sorted opiewa na 742 tys. zł, podczas gdy magistrat jest gotów wydać na inwestycję 250 tysięcy.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata