09 2019

Cel wykonany, punkty zdobyte!

Cel wykonany, punkty zdobyte! - Grodzisk News

W sobotnim meczu Pogoń pokonała przed własną publicznością Ursus Warszawa 1:0.

Ufff, chciałoby się głośno westchnąć na myśl o tym spotkaniu. Przed jego rozpoczęciem zastanawialiśmy się czy ta sobota będzie dniem kiedy przełamiemy fatalną passę spotkań bez wygranej. W pamięci mieliśmy te wszystkie mecze, w których to pechowo przegrywaliśmy. A że z Ursusem od zawsze grało się Pogoni ciężko, to wszystko powodowało, iż znaków zapytania było naprawdę sporo. Początek spotkania jak i cała pierwsza połowa zbyt wiele emocji nie dostarczyła licznie zgromadzonej w Grodzisku publiczności. Oczywiście ambicji żadnej z drużyn odmówić nie było można lecz jakości piłkarskiej w tej części gry nie uświadczyliśmy zbyt wiele. Nie dziwi zatem wynik bezbramkowy po pierwszej połowie. Po zmianie stron gra się ożywiła. Goście mocniej zaatakowali bramkę Pogoni, ale ta mądrze i skutecznie się broniła. W 58. minucie gospodarze wyprowadzili kontrę, Michał Borychowski dośrodkowywał, a zawodnik Ursusa skierował piłkę do własnej bramki. Zdobyty gol spowodował iż ?Traktorki? nie mające nic do stracenia rzuciły się do odrabiania strat. To pozwoliło gospodarzom na groźne kontry. Mieli jeszcze kilka świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia lecz skuteczność tego dnia nie była mocną stroną Pogoni. Zwycięstwo pozwoliło zespołowi z Grodziska zbliżyć się do drużyn, które są obecnie nad ?kreską? w ligowej tabeli. Czekamy z niecierpliwością już na kolejne spotkanie, które zostanie rozegrane w niedzielę 29 września o godzinie 12.00 w Ząbkach z rezerwami Warszawskiej Legii. Pogoń Grodzisk ? KS Ursus 1:0 (0:0)
Bramka samobójcza
Widzów: 450
Sędziował: Kamil Chmielewski Pogoń: Zieliński, Borychowski, Jędrzejczyk, Kołaczek (90' Broniarek), Pietraszek, Jaroń, Strzałkowski (80' Baranowski), Gulczyński, Gładysz, Łabęda (67' Grabowski), Szymański (86' Kinast)

Ursus: Wienczatek, Dzięcioł, Skowroński, Dębiec (69' Jabłoński), Możdzonek, Bawolik (88' Kozaczkow), Kabala, Szerszeń, Baranowski, Górecki, Dziełak (77' Kwiatkowski)