13 07 2018

CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa

13.07.2018, godz.: 09:24
CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa
Fot. CBA

Dziś rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezydenta Żyrardowa oraz dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego. Sprawa dotyczy m.in. ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł.

O zatrzymaniu prezydenta Żyrardowa oraz biznesmenów z Rewala i Gryfic rano poinformowało CBA. Jak podało, sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu będącej własnością gminy Żyrardów oraz nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa. Na tej nieruchomości znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta.

W związku ze sprawą agenci CBA przeszukali kilkanaście lokali w tym m.in. gabinet prezydenta Żyrardowa, biura w Urzędzie Miasta Żyrardowa, a także miejsca zamieszkania zatrzymanych.

Zarówno prezydent Żyrardowa, jak i wspomniani przedsiębiorcy usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Śledztwo jest wielowątkowe.

Dodaj Komentarz

 • Marcin More

  i to mi się uśmiecha 😀

 • Marcin More

  tylko co z tego jak ich sąd wypuści

 • Dariusz Szymczak

  Nasz Benek by wybudował w tym Rewalu ośrodek, dochód dla gminy z Grodziskiego ośrodka nad morzem w Rewalu 🙂 i za free wakacje dla najbiedniejszych dzieciaków, a barany obok sprzedali takie ładne działki i jeszcze do tego jakieś lody kręcą.
  No ale co Grodzisk to nie Żyrardów, gospodarz musi mieć głowę na karku.

 • Kriss Gorre

  Ciepło, cieplej i …..wkrótce u nas GORĄCO !!!

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi