02 02 2018

CBA: Chcieli 6 mln zł łapówki w zamian za kontrakty przy budowie CPK

02.02.2018, godz.: 12:04
CBA: Chcieli 6 mln zł łapówki w zamian za kontrakty przy budowie CPK
fot. cba.gov.pl

Centralny Port Komunikacyjny znów „na tapecie” tym razem jednak… w kryminalnych okolicznościach. Centralne Biura Antykorupcyjne poinformowało bowiem o zatrzymaniu pięciu osób, które chciały 6 mln zł łapówki za koncesje i załatwienie rządowych kontraktów przy budowie CPK.

– Agenci Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali 5 osób w sprawie  powoływania się na wpływy wśród parlamentarzystów, osób pełniących funkcje w urzędach centralnych – ministerstwach oraz wśród osób pełniących funkcje publiczne w samorządach.  Zatrzymani to biznesmen z Krakowa, właściciel gruntów pochodzący z Szydłowca oraz dwóch biznesmenów z Łodzi. Jeden z zatrzymanych  to obcokrajowiec – podało CBA. – Do zatrzymania doszło na spotkaniu biznesowym, w jednej w restauracji w podłódzkim Rzgowie, gdy omawiano szczegóły aktu notarialnego, który miał zostać podpisany kolejnego dnia, a stanowił on podstawowy element całej transakcji – dodało biuro.

Z informacji przekazanych przez agencję wynika, że zatrzymani w zamian za 6 mln zł łapówki, mieli oferować koncesje,  zezwolenia na eksploatację, odrolnienie 50 ha terenu leżącego pomiędzy Kielcami a Radomiem  oraz przede wszystkim wysokie rządowe kontrakty na odbiór kruszywa z  górniczej odkrywki z przeznaczeniem na budowę m.in. Centralnego Portu Komunikacyjnego i autostrad.

Zatrzymani mieli zadeklarować, że owe sześć milionów przekażą urzędnikom, parlamentarzystom, osobom decyzyjnym i lobbującym za budową CPK. Warszawska prokuratura okręgowa postawił im już zarzut płatnej protekcji, do którego mężczyźni się nie przyznali.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi