06 01 2019

„Carmen” znów w Centrum Kultury

06.01.2019, godz.: 15:32
„Carmen” znów w Centrum Kultury
Fot. centrumkultury.eu

Grodziskie CK zapowiedziało kolejną transmisję na żywo z The Metropolitan Opera. 2 lutego w sali kinowej przy ul. Spółdzielczej będzie można zobaczyć „Carmen”. To kolejny pokaz opery  Georgesa Bizeta w Grodzisku.

„Carmen” można było obejrzeć w Grodzisku już wcześniej m.in. rok temu Centrum Kultury proponowało mieszkańcom spędzenie Sylwestra z operą Bizeta. Wtedy była to jednak retransmisja Teraz grodziskie kino proponuje transmisję na żywo z The Metropolitan Opera. Tym razem jednak w innej obsadzie, z polskim akcentem. Wystąpi w nim bowiem Aleksandra Kurzak, polska śpiewaczka operowa (sopran).

– Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen. Met już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” jeden wielki operowy przebój – tak opisują ten spektakl organizatorzy.

Występują: Clémentine Margaine jako Carmen, Aleksandra Kurzak jako Micaëla, Roberto Alagna jako Don José, Alexander Vinogradov jako Escamillo. Spektakl wyreżyseruje Sir Richard Eyre.

Bilety w cenie 50 zł dostępne są w kasie kina CK przy ul. Spółdzielczej 9. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.55.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi