04 12 2017

Całą rodziną na Zimowy Narodowy? Czemu nie… [FOTO]

04.12.2017, godz.: 16:58
Całą rodziną na Zimowy Narodowy? Czemu nie… [FOTO]
fot. Mat. prasowe

Ruszyło lodowisko w Grodzisku, lada dzień wystartuje tafla w Milanówku, ale to niejedyne lodowiskowe opcje, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego regionu. Ciekawą i szeroką ofertę atrakcji nie tylko dla łyżwiarzy przygotowano bowiem na Stadionie Narodowym.

W weekend rozpoczęła się już piata odsłona akcji Zimowy Narodowy, w ramach której zorganizowano bogato urządzone miasteczko zimowe. Goście Zimowego Narodowego mogą skorzystać aż z 3 lodowisk, w tym jednego połączonego ze strefą dziecięcą (lodowisko B), na którym w sobotnie i niedzielne poranki prowadzona jest Zimowa Szkółka Danonka. To właśnie w niej, pod okiem instruktorów z Ice&Fun, przy muzyce, poprzez zabawę, dzieci uczą się jazdy na łyżwach. Tuż obok znajduje się namiot z atrakcjami dla najmłodszych, w którym odbywać się będą weekendowe animacje, a każde dziecko będzie mogło skorzystać z zabawek, gier, kolorowanek, czy gigantycznych klocków. W pobliżu strefy dziecięcej znajduje się również atrakcja, znana wszystkim z wesołych miasteczek – bumper cars. Wystarczy wsiąść do kolorowych pontonów, zapiąć pasy i oddać się chwilom beztroskiego szaleństwa. Ci, którzy wolą jednak mocniejsze emocje i smak adrenaliny, mogą spróbować szalonego zjazdu z Górki Lodowej Actimela. Jest to atrakcja dla  starszych dzieci oraz dorosłych.

Tuż obok połączonych lodowisk B, znajduje się lodowisko A na którym, w sobotnie i niedzielne wieczory, odbywa się impreza pod hasłem Disco Lodowisko z 4FUN.TV. Tam też są konkursy, animacje, a przede wszystkim energetyczna muzyka grana przez najlepszych DJ-ów na żywo. Również na tym lodowisku, w każdą sobotę o 15.15, można spotkać operatora z 4FUN i pojawić się na szklanym ekranie.

Atrakcją, która od kilku edycji podbija serca gości Zimowego Narodowego, jest curling. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 2 tory, na których będzie można „puścić kamień”. Curling jest określany, jako „szachy na lodzie”. To idealny sposób na spędzenie aktywnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. W tym roku, po raz pierwszy, w soboty i niedziele, o godzinie 11.00, wprowadzono specjalne sloty curlingowe dla dzieci i młodzieży, na których instruktorzy z Polskiej Federacji Klubów Curlingowych pokazują, o co chodzi w curlingu i uczą najmłodszych tej gry.

– Tych, którzy od łyżew wolą rolki lub deskę, Zimowy Narodowy zaprasza na skatepark, który znajduje się na poziomie -4, na parkingu PGE Narodowego. Miejsce to służyć będzie osobom, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych, m.in.: jeździe na rolkach, deskorolkach, hulajnogach, longboardach oraz rowerach typu BMX. Na terenie Skateparku odbywają się zajęcia indywidualne, grupowe, warsztaty i imprezy związane z poszczególnymi dyscyplinami sportowymi, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Mini rampy, rozbudowane funboxy i poręcze oraz wiele innych przeszkód, są dostosowane dla uczestników o różnym stopniu zaawansowania. Tegoroczną nowością na Skateparku jest Akademia Surfingu, czyli zajęcia dla dzieci, które zapewniają przygotowanie fizyczne do uprawiania surfingu, a także uczą dyscypliny. Na skateparku, od 16 grudnia, będzie też można wypożyczyć kamery sportowe Ezviz, dzięki którym każdy będzie mógł uwiecznić swoje najlepsze triki – zachęcają organizatorzy.

Tymczasem na zachętę obejrzyjcie zdjęcia z Miasteczka Zimowego.

fot. Mat. prasowe

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi