30

10 2016

Bzura pokonana

Bzura pokonana - Grodzisk News

Skromnym zwycięstwem 1:0 zakończyło się sobotnie spotkanie grodziskiej Pogoni z Bzurą Chodaków. Zwycięską bramkę zdobył Kamil Panufnik.

Mecz choć wygrany nie należał do łatwych. Od początku poziom widowiska nie zachwycał. Obydwie drużyny raziły niedokładnością i czasem wręcz brakiem pomysłu na rozegranie jakiejkolwiek akcji. Na pewno nie pomagały w tym panujące złe warunki atmosferyczne. Pogoń próbowała narzucić swój styl gry, ale na chęciach się kończyło. W 10. minucie po wykonanym stałym fragmencie gry piłkę strzałem głową do bramki Bzury skierował Kamil Panufnik. Prowadziliśmy lecz obraz gry nie uległ zmianie. Pierwsza połowa można więc śmiało powiedzieć że się po prostu odbyła.

W drugiej części gry widowisko było bardzo podobne do pierwszej odsłony. W 64. minucie dobrą sytuację miał Kamil Kamiński lecz jego strzał z trudem obronił bramkarz gości. Kwadrans później drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Michał Błaszczyk. Pomimo gry w osłabieniu Bzura atakowała dążąc do wyrównania, ale nieskutecznie.

Pogoń zdobyła 3 punkty w bólach. Jednak zwycięzców się nie sądzi. Nie dość, że pozostajemy liderem, to po porażce Mazovii powiększamy nasze prowadzenie do 4 punktów nad drugą w tabeli ekipą z Mińska Mazowieckiego.

Pogoń Grodzisk ? Bzura Chodaków 1:0 (1:0)
Bramka: Kamil Panufnik
Widzów: 250

Pogoń: Balawejder, Krajewski, Pietraszek, Panufnik, Żółtowski, Kosiorek, Enow, Kołaczek, Wilanowski, Jaroń (87' Nowak), Strzałkowski (40' Kamiński)

Bzura: Ulejczyk, Stencel, Binienda, Chukwuemeka, Błaszczyk (cz.k. 79'), Łukawski (45' Kubisz), Wójcik, Stencel, Szewczyk, Więczek, Pater