10 10 2018

Burzliwe spotkanie w Milanówku. Miasto ogród nie chce CPK

10.10.2018, godz.: 14:32
Burzliwe spotkanie w Milanówku. Miasto ogród nie chce CPK
fot. Pixabay

Choć wciąż nie ma bliższych informacji co do wyznaczenia pasów startowych i korytarzy powietrznych dla Centralnego Portu Komunikacyjnego, to Milanówek obawia się, że budowa lotniska może być początkiem końca miasta ogrodu.

Obawy te wyraziła burmistrz Wiesława Kwiatkowska w filmie nagranym kilka dni temu i zamieszczonym na jej profilu na Facebooku.

Gospodyni Milanówka podkreśliła, że nikt ze strony rządowej nie podjął inicjatywy rozmów i konsultacji z mieszkańcami w sprawie lotniska, lokalizacji pasów startowych, ścieżek podchodzenia do lądowania. A jest to realne zagrożenie dla normalnego życia milanowian. Kwiatkowska dodaje, że przy okazji budowy lotniska miasto ogród zostanie dosłownie rozjeżdżone przez ciężki sprzęt budowlany i przez to zatraci swój charakter.

Na poniedziałkowym spotkaniu w Milanówku zorganizowanym przez samorządowego kandydata PiS Marcina Tylczyńskiego, zarówno on, jak i Mikołaj Kalinowski, członek rządowego zespołu ds.CPK – odpierali te zarzuty. Tylczyński mówił, że spotkania konsultacyjne były organizowane, chociażby w Baranowie, ale wówczas włodarze miasta ogrodu nie wyrażali takiego zainteresowania tematem jak teraz, przed wyborami. Kalinowski zapewniał z kolei, że Milanówek nie znajdzie się w ścieżce podejścia do lądowania żadnego samolotu. A maszyny mają latać na wysokości jednego kilometra co nie powinno powodować większego hałasu.

Kwiatkowska się z tym nie zgadza. – Od początku zarówno ja, jak i moi pracownicy interesujemy się tematem CPK, przekazujemy mieszkańcom wszystkie informacje, które uda nam się zdobyć. Probkem w tym, że nikt ze strony rządowej nie wyszedł z propozycją rozmów z Milanówkiem. A przy tak dużej inwestycji powinno się to zrobić. A wygląda to tak, że szczebel rządowy działa w sprawie CPK na wyższym poziomie abstrakcji. Snuje plany, zapowiada budowę wielkiego lotniska, ale nie umie podać konkretnych informacji, na przykład co do korytarzy powietrznych. Musimy o tym głośno mówić i walczyć o przyszłość naszego miasta – mówi Kwiatkowska.

2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Burzliwe spotkanie w Milanówku. Miasto ogród nie chce CPK”

  1. jscst pisze:

    (…)Od początku zarówno ja, jak i moi pracownicy interesujemy się tematem CPK, przekazujemy mieszkańcom wszystkie informacje, które uda nam się zdobyć.(…)
    Żarty… w Grodzisku, który jest siedzibą powiatu jest całkowita cisza!!!

  2. Ernest pisze:

    Milanówek leży 17 km w linii prostej od planowanego lotniska to raptem 3 kilometry bliżej niż do Okęcia, a chyba Okęcie jakoś im nie przeszkadza, czy nawet Modlin który jest jeszcze dalej. Temat jak najbardziej poruszony przy okazji wyborów, plany CPK znane od ponad roku a Ci się teraz dopiero obudzili żeby z nimi rozmawiać bo im nie pasuje. Śmieszne te władze w mieście ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579423690000)