27 06 2018

Burmistrz Podkowy z absolutorium

27.06.2018, godz.: 09:54
Burmistrz Podkowy z absolutorium
Fot. podkowalesna.pl

Na wczorajszej sesji podkowiańskiej rady miasta radni udzielili burmistrzowi Arturowi Tusińskiemu absolutorium.

Najpierw sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 r. pozytywnie zaopiniowały komisje oraz Regionalna Izba Obrachunkowa, a później wszyscy obecni radni jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi. Słowo „obecni” jest tutaj dość istotne, bo na tej ważnej sesji zabrakło aż pięciu radnych: Zbigniewa Habierskiego, Sylwi Dąbrówki, Grzegorza Smolińskiego, Renaty Gabryszuk, Marcina Kalińskiego.

Burmistrz Tusiński podkreślił, że ten rok był wyjątkowy, ponieważ budżet miasta-ogrodu po raz pierwszy przekroczył 30 mln zł, a na inwestycje przeznaczono 6,75 mln zł, z czego ponad 4 mln zł na modernizację dróg. – Rozpoczęliśmy I etap rewitalizacji naszego stawu i samego parku. Wypielęgnowaliśmy rekordową liczbę drzew pozyskując przy okazji prawie 1 mln złotych na ten cel. Rozpoczęliśmy budowę P&R, przebudowaliśmy Główną, Myśliwską, Storczyków, Paproci, Kwiatową, Cichą i Reymonta. Wykonaliśmy też wiele innych, mniejszych inwestycji i działań potrzebnych w mieście – zaznaczył na swoim blogu burmistrz Tusiński.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi