25 02 2016

Burmistrz o szczegółach porozumienia z Legią

25.02.2016, godz.: 12:08
Burmistrz o szczegółach porozumienia z Legią
fot. GrodziskNews

Zdążyły już nieco opaść emocje i entuzjazm związane z podpisanym w środę stanowiskiem w sprawie budowy nowoczesnego kompleksu Legii Warszawa pod Grodziskiem Mazowieckim. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się bliżej szczegółom owego porozumienia.

Dla grodziskiej gminy wydaje się ono podwójnie korzystne. Po pierwsze na jej terenie powstanie ultranowoczesny kompleks, który w sporej części będzie dostępny za darmo dla mieszkańców. Co więcej, okazuje się, że inwestycja w Kompleks Badawczo–Rozwojowy wraz z Ośrodkiem Treningowo–Szkolnym nie uszczupli o dobrych kilka milionów samorządowej kasy. Dlaczego?

– Początkowa koncepcja zakładała ulokowanie ośrodka Legii Warszawa w Chlebni na działce, której zakup kosztowałby nas kilka milionów złotych. W trakcie pomiarów okazało się, że teren ten, ma którym przecież kiedyś znajdowały się stawy, nie jest w pełni nośny. Władze Legii porozumiały się zatem w kwestii nabycia odpowiedniej działki z Agri-Rolem. I ostatecznie ośrodek powstanie nie w Chlebni, lecz w Urszulinie. Nie w Książenicach, jak sugerowały niektóre doniesienia – zaznacza Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Tym samym gmina nie uczestniczy w temacie gruntów, co oznacza dla nas dużą korzyść finansową, ale przede wszystkim wizerunkową. To u nas, a nie gdzieś indziej Legia buduje swój nowoczesny kompleks – dodaje.

Po stronie gminy leży teraz kwestia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni dla Urszulina, tak aby można było tam Legijny ośrodek  pobudować, w dalszej kolejności samorząd będzie zobowiązany do uzbrojenia tego terenu w sieć kanalizacyjną.

5

Dodaj Komentarz

5 odpowiedzi na “Burmistrz o szczegółach porozumienia z Legią”

 1. Paula pisze:

  Jak to jest, że wszystko kręci się wokół Książenic?

 2. Gość pisze:

  Już myślałem, że pomysł upadł, a tu proszę…

 3. Piotrek pisze:

  Ciekawe jakie będą kryteria przyjęcia dzieciaka do takiej szkółki?

  • 123qwe pisze:

   Do tej akademii będą przyjmowane dzieciaki z całej Polski w wieku +11
   młodsi będą trenować w szkółkach legia soccer shools rozsianych po całym Mazowszu.
   Czyli będą tam trenować tylko najlepsi ze swoich roczników, będą tam skoszarowani w bursie i będą uczęszczać do niepublicznej szkoły mistrzostwa sportowego Legii.

 4. Jarek K pisze:

  A Lewandowskiego Legia nie chciała. Mam wątpliwości czy to taki dobry klub czy może tylko przykrywka w brudnej piłce nożnej. Dla Grodziska korzyści to chyba tylko medialne.
  Pozdrowienia dla fanów piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata