23 11 2018

Burmistrz i radni zaprzysiężeni

23.11.2018, godz.: 10:03
Burmistrz i radni zaprzysiężeni
Fot. grodzisk.pl

W środę odbyła się uroczysta sesja rady miasta, na której zostali zaprzysiężeni nowo wybrani radni, a także burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Pierwszą sesję po wyborach tradycyjnie już zorganizowano w sali widowiskowej Centrum Kultury. Sesję otworzyła radna seniorka – Wiesława Śliwińska, po czym ślubowanie złożył burmistrz Grzegorz Benedykciński oraz obecni radni. Na ślubowaniu zabrakło Stanisława Pietruczuka, który nie mógł przybyć z powodów zdrowotnych. Ponadto Komisarz Wyborczy musi wygasić mandaty radnych Tomaszowi Krupskiemu i Piotrowi Galińskiemu, którzy obejmą posady zastępców burmistrza. Nowi radni, którzy wejdą w ich miejsce swoje ślubowanie złożą na następnej sesji. Na uroczystości było więc 18 radnych nowej kadencji.

Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącej rady, została nią Joanna Wróblewska, a jej zastępcami zostali: Jarosław Józefowicz, Norbert Cegliński i Stanisław Kolasa. – Funkcja radnego to odpowiedzialność i wyróżnienie. Nawet się nie spodziewałam, że po raz szósty zostanę wybrana na radną Rady Miejskiej. Pierwsza sesja była dla mnie ogromnym przeżyciem, pomimo że mam już doświadczenie w pracy w Radzie. Myślę, że będziemy kontynuować politykę, która spowoduje że Grodzisk będzie przyjazny dla swoich mieszkańców i  zachęcający do przyjazdu innych młodych ludzi, tak żeby to nasze społeczeństwo trochę odmłodzić, żeby nam się tu żyło dobrze i szczęśliwie – powiedziała przewodnicząca Wróblewska.

Sesję uświetniły występy chóru Cantata oraz Weroniki Kuty, uczennicy Szkoły Muzycznej im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim.

Fot. grodzisk.pl

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.