15 07 2019

Burmistrz Grodziska: Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci

15.07.2019, godz.: 13:33
Burmistrz Grodziska: Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci
fot. KSP

Trwa piąta doba od zaginięcia Dawida Żukowskiego. Sprawa wstrząsnęła całą Polską, postawiła na nogi niemal wszystkie służby. Dziś oświadczenie wydał burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński.

Brzmi ono tak. – Od kilku dni głęboko porusza nas wszystkich ogromna, rodzinna tragedia małego Dawidka. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało i dokładamy wszelkich starań, by Dawid się odnalazł. Głęboko wierzymy, że wciąż jest to możliwe. Chciałem bardzo gorąco podziękować wszystkim mieszkańcom za niezwykłe zaangażowanie w poszukiwania. Nie znajduję też słów, które mogą wyrazić w pełni uznanie i szacunek dla służb zaangażowanych w te działania. W imieniu własnym i wszystkich moich współpracowników wyrażam ogromne wsparcie dla rodziny Dawidka i zapewniam o naszej pomocy. Mamy wciąż ogromną nadzieję na rychłe odnalezienie Dawida – napisał włodarz.

Już w rozmowie z nami podkreślił, że rodzinę Dawida zna od wielu lat. – Przyjęliśmy ich do Grodziska kilkanaście lat temu, to wspaniali pracowici ludzie i członkowie naszej społeczności. Nie umiem wyrazić, jak bardzo współczuję rodzinie w całej sytuacji. Wielki dramat. Wciąż wierzymy jednak, że chłopiec znajdzie się gdzieś cały i zdrowy – mówi nam Benedykciński.

– Jesteśmy cały czas w kontakcie z odpowiednimi służbami i robimy wszystko według ich wytycznych. Pokryjemy również wszystkie koszty związane z aprowizacją ludzi prowadzących poszukiwania u nas – dodaje.

Najświeższe doniesienia dotyczące poszukiwań Dawida TUTAJ.

***

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk. Policjanci zdecydowali się również opublikować wizerunek ojca dziecka. Ten w środę ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

5-latek ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej nie udało się go odnaleźć.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579417383000)