25 03 2019

Burmistrz: Będzie zgoda na rozbiórkę Teatru Letniego

25.03.2019, godz.: 19:20
Burmistrz: Będzie zgoda na rozbiórkę Teatru Letniego
fot. GrodziskNews

Wracamy do tematu wyburzenia wysłużonego budynek Teatru Letniego, w którym przez lata mieściła się siedziba Milanowskiego Centrum Kultury. Z informacji przekazanych ostatnio przez burmistrza Piotra Remiszewskiego wynika, iż konserwator zabytków wyda zgodę na rozbiórkę obiektu.

Mowa o budynku wybudowanym w 1908 roku z przeznaczeniem dla tzw. Towarzystwa Letniczego i służącego do spotkań i integracji mieszkańców, zajęć kulturalnych oraz oświatowych, przedstawień teatralnych. Ponadstuletnia egzystencja obiektu sprawiła jednak, że dziś jest w bardzo złym stanie technicznym: liczne spękania ścian, ugięcia konstrukcji dachu, osłabiona konstrukcja kratownicy i o ogólne wyeksploatowanie skłania Milanówek do rozbiórki obiektu. Pierwotnie konserwator zabytków nie wyraził zgody na wyburzenie, dlatego miasto odwołało się od decyzji do ministerstwa. Resort zaś nakazał ponownie zbadać sprawę konserwatorowi.

Tym razem jednak decyzja powinna być dla Milanówka pozytywna. – 19 marca w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie budynku Teatru Letniego. Zarówno dla Państwa jak i dla nas temat rozbiórki tego obiektu jest niezwykle ważny i cały czas śledziliśmy temat postępowania administracyjnego, pilnowaliśmy od początku kadencji wszelkich formalności i ze strony Gminy nie było żadnych uchybień. Wielokrotnie podkreślaliśmy historyczną wartości tego miejsca i przeznaczenie na cele kulturalne. Dbaliśmy o to, by wszystkie dokumenty niezbędne do podjęcia decyzji przez Konserwatora Zabytków były dostarczane w terminie. Ostateczne dokumenty złożono w dniu spotkania dzień po otrzymaniu wezwania. Tym sposobem dotarliśmy do końca sprawy! Nieformalnie wiemy, że Konserwator zgodzi się na wyburzenie obiektu, jednak należy czekać na oficjalny dokument – poinformował na stronie magistratu burmistrz Piotr Remiszewski.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata