22 05 2018

Budynek OSP w Żelechowie zostanie rozbudowany

22.05.2018, godz.: 07:58
Budynek OSP w Żelechowie zostanie rozbudowany
Fot. Pixabay

W niedalekiej przyszłości strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie będą mieć do dyspozycji znacznie większą strażnicę. Urząd Gminy Żabia Wola ogłosił przetarg na rozbudowę obiektu.

Inwestycja ma na celu zwiększenie powierzchni użytkowej budynku przez co nastąpi polepszenie warunków socjalnych oraz użytkowych budynku. Dodatkowo powstanie powierzchnia do przechowywania sprzętu ratowniczo-gaśniczego, kolejne miejsce parkingowe dla samochodu gaśniczo-ratunkowego oraz sala konferencyjna dla spotkań związanych z funkcjonowaniem Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki rozbudowie i nadbudowie powierzchnia użytkowa zwiększy się niemal dwukrotnie – z 273 mkw na 509 mkw.

Ze względu na ograniczone możliwości finansowe gminy, inwestycja będzie realizowana etapami. Pierwszy etap, który obejmuje ten przetarg zakłada m.in. roboty rozbiórkowe i demontażowe, a także wykonanie m.in.: fundamentów, izolacji ścian fundamentowych, konstrukcji żelbetowych, konstrukcji dachu wraz z jej pokryciem nad częścią nową i istniejącą, zewnętrznej i wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej i elektrycznej, przebudowę istniejącego przyłącza gazu ziemnego, czy dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Wszystkie roboty mają być prowadzone na czynnym obiekcie, wykonawca ma realizować zadanie w sposób jak najmniej uciążliwy i niezakłócający pracę strażaków.

Wszystkie prace powinny być wykonane do 30 listopada 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi