13 08 2017

Budowa sieci wodociągowej za 2 mln zł

13.08.2017, godz.: 16:25
Budowa sieci wodociągowej za 2 mln zł
Fot. Pixabay

Żabiowolski magistrat wybrał wykonawcę, który wybuduje sieć wodociągową w kilkudziesięciu gminnych ulicach. Inwestycja pochłonie równo 2 mln zł.

Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy ma zostać zrealizowany do 30 listopada 2017 r., a drugi do 30 lipca 2018 r. W ramach pierwszego etapu zostanie wybudowana sieć wodociągowa w następujących ulicach: Choinkowej, Lazurowej i Pałacowej w Słubicy B i Bartoszówce, Ziołowej i Majowej w Jastrzębniku, Polnej w Żabiej Woli, Prostej, Skrajnej i Brzozowej w Siestrzeni, Cichej w Zalesiu, Działkowej w miejscowości Ojrzanów Towarzystwo, Rysiej, Puchaczy, Szkolnej, Zająca, Bluszczowej i Smugowej w Osowcu, Słonecznej, Bajecznej i Bukietowej w Grzegorzewicach, Dolnej w Wycinkach Osowskich, Długiej i Śliwkowej w miejscowości Kaleń Towarzystwo, Nowiny w Przeszkodzie, Cyprysowej w Kaleni, Jesionowej, Topolowej, Jastrzębskiej, Kucki i Lucerny w Jastrzębniku i Żelechowie, Głównej, Kwiatowej i Krokusowej we Władysławowie.

W 2018 r. wodociąg zostanie wybudowany na działkach przy ul. Ogrodowej w Słubicy A, w ul. Dębowej w Żelechowie, Skowroniej w Zarębach, Na Skraju we Władysławowie, Jabłoniowej i Tarczyńskiej w Ojrzanowie, Spokojnej w Osowcu, Własnej w Żelechowie oraz w Tarczyńskiej, Borowikowej i Sosnowej w Ojrzanowie.

Chętnych ro realizacji tej inwestycji bylo dwóch. Firma Meliorex zażyczyła sobie aż 5,9 mln zł, co było ofertą nie do zaakceptowania przed magistrat, który liczył, że inwestycja nie pochłonie więcej niż 2 mln zł. I właśnie taką ofertę złożył grodziski Frank Pol-Bis.

Druga część zadania polegająca na zaprojektowaniu (w 2017 r.) i wybudowaniu (w 2018 r.) kanalizacji w ul. Szkolnej w Osowcu nie ma wykonawcy. Ponieważ złożona oferta ponad dwukrotnie przewyższała oczekiwaną cenę. Gmina liczyła na wydatek rzędu 1,1 mln zł natomiast propozycja firmy Raba opiewała na ponad 2,5 mln zł.

Żabia Wola otrzyma 1,6 mln zł unijnej dotacji na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Dodaj Komentarz

  • Zbyszek

    Frank Pol Bis jest partnerem konsorcjum, liderem jest Frank Pol s.c. 🙂

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi