19 07 2019

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi 719 zbyt droga

19.07.2019, godz.: 13:18
Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi 719 zbyt droga

Podkowa Leśna przymierza się do budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej 719. Pierwsze przetarg nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia, więc trzeba będzie go ponowić.

To kolejne zadanie realizowane w ramach projektu „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych – Etap II”.

Zamówienie obejmuje budowę ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 metra po północnej stronie trasy 719. Będzie on miał nawierzchnię z betonu asfaltowego. Ponadto zaprojektowano także fragment chodnika, który będzie stanowił również dojście do Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Ten z kolei będzie wykonany z betonowej kostki brukowej.

Ale… – Niestety ze względu na wysokość złożonych ofert unieważniliśmy przetarg. Najniższa oferta opiewała na sumę 356.000 zł, co przekroczyło kwotę zarezerwowaną w budżecie miasta o 122.000 zł. Przetarg zostanie powtórzony – poinformował Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

– Finansowanie budowy planowane jest w 80% z pozyskanych zewnętrznych środków. Zaprojektowany ciąg pieszo-rowerowy jest częścią większego projektu w założeniu prowadzącym od Żyrardowa do Warszawy, do którego przystąpiło sześć gmin: Podkowa Leśna, Żyrardów, Michałowice, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków. Każda gmina realizuje inwestycję na swoim terenie, poziom zaawansowania jest bardzo różny – dodał włodarz.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi