07 11 2018

Budowa sali gimnastycznej w Izdebnie za ponad 2,3 mln zł?

07.11.2018, godz.: 19:21
Budowa sali gimnastycznej w Izdebnie za ponad 2,3 mln zł?
fot. Wizualizacja

Wszystko wskazuje na to, iż niebawem magistrat wyłoni wykonawcę budowy sali gimnastycznej wraz z przebudową istniejącego budynku Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Choć najniższa oferta przetargowa była o 350 tys. zł wyższa od budżetu założonego przez gminę, to magistrat zamierza dołożyć te różnicę.

Rozbudowa szkoły i budowa sali gimnastycznej w Izdebnie jest pilnie potrzebna, szczególnie po zmianach, jakie przyniosła reforma oświatowa. Potrzeba dodatkowych miejsc dla uczniów, organizowania nowych klas, a za tym iść rozbudowa także infrastruktury towarzyszącej, jak sala gimnastyczna właśnie.

Gminie zależy więc na czasie, a analiza rynku pokazuje, że cena 2,35 mln zł zaproponowana  Zakład Remontowo-Budowlany „Ella” jest do zaakceptowania. Jak udało nam się ustalić, magistrat wkrótce powinien dokonać oficjalnego wyboru oferty. – Skierowaliśmy jeszcze jedno zapytanie uzupełniające do tego oferenta i kiedy otrzymamy odpowiedź, będziemy finalizować procedurę przetargową i wybierzemy tę najniższą ofertę – podkreślają urzędnicy.

Zgodnie z zamówieniem budynek sali gimnastycznej będzie parterowy (kubatura – 3800 m sześc.), o zróżnicowanej wysokości  z niższą częścią stanowiącą zaplecze sali, oraz częścią wyższą – salą gimnastyczną o wymiarach areny: 12.00 x 24.02 x 6.31–8.48 m.  Obie części połączy otwarty na arenę korytarz komunikacyjny  przekryty stropodachem płaskim. Nowa sala będzie budynkiem niezależnym funkcjonalnie i konstrukcyjnie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi