14 06 2018

Budowa parkingu wystartowała

14.06.2018, godz.: 09:29
Budowa parkingu wystartowała
fot. GrodziskNews

W Jaktorowie rozpoczęły się prace przy budowie parkingu na kilkaset miejsc postojowych. – Na razie wykonawca uzgadnia pewne kwestie z kolejarzami, ale inwestycja nie jest zagrożona – zapewniają urzędnicy.

Przypomnijmy. Zadanie opiejwające na 8,9 mln zł powierzono firmie Fal-Bruk z Warszawy. W jego ramach prz dworcu PKP powstanie 199 miejsc postojowych dla samochodów (w tym 12 dla osób niepełnosprawnych), 146 miejsc parkingowych dla rowerów pod wiatami i miejsca niezadaszone, a także budowę dróg manewrowych, ciągów pieszych, odwodnienia, oświetlenia i monitoringu. Zamówienie obejmuje też budowę monitoringu dla istniejącego już parkingu w Międzyborowie wraz z Centrum Monitorowania zlokalizowany w budynku Straży Gminnej w Jaktorowie. Łącznie zostanie zainstalowanych aż 96 kamer wraz z kompletnym okablowaniem i wyposażeniem.

Postanowiliśmy sprawdzić, co słychać w sprawie inwestycji. – Na razię mogę powiedzieć tyle, że wprowadziliśmy wykonawcę na plac budowy i będzie on prowadził roboty ziemne i wykopowe. Tynczasem jednak prowadzi rozmowy z kolejarzami w sprawie wykorzystania terenu należącego do PKP – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi