10 08 2017

Budowa Park of Poland idzie pełną parą

10.08.2017, godz.: 17:12
Budowa Park of Poland idzie pełną parą
Fot. Facebook/Suntago

Z wielką ciekawością przyglądamy się budowie wielkiego parku wodnego pod Mszczonowem. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja nie podzieli losu Adventure World Warsaw i zostanie zrealizowana.

Co jakiś czas zaglądamy na budowę Park of Poland, aby sprawdzić jak idą prace. Wygląda to wszystko obiecująco. Po przygotowaniu gruntu pod obiekt, w drugiej połowie lipca zostały wylane pierwsze fundamenty pod słupy nośne w części obiektu, gdzie zlokalizowany będzie basen termalny. Natomiast aktualnie kończą się prace nad kanalizacją podposadzkową. Jak obecnie wygląda plac budowy Park of Poland pokazują poniższe zdjęcia.

Fot. Facebook/Suntago

Całkowita powierzchnia Suntago wyniesie 67 000 mkw. Park wodny zostanie wybudowany na 20 hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. W Suntago Wodny Świat zaplanowano 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8 000 szafek dla gości.

W Suntago Wodny Świat powstaną atrakcje i udogodnienia dla gości w każdym wieku. Kompleks będzie się składał z trzech różnych stref tematycznych: Saunaria, w której znajdzie się w ponad 10 różnego rodzaju saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria. W strefie Relaks – goście będą mogli odpocząć otoczeniu 700 prawdziwych palm i popływać w zakrytym basenie o powierzchni 1 000 mkw. oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 mkw., z otwieranym w słoneczne dni dachem. Będzie też wodna dżungla Jamango. Zaplanowano w niej ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci i dorośli będą mogli korzystać i konkurować na 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenach z falami czy na tzw. rwących rzekach. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi