17 12 2018

Budowa mostu i ronda w Grodzisku na kursie kolizyjnym

17.12.2018, godz.: 13:22
Budowa mostu i ronda w Grodzisku na kursie kolizyjnym
fot. Archiwum

Nasza wczorajsza informacja o zamiarach budowy nowego przepustu w ul. Królewskiej w Grodzisku wywołała czytelnicze dyskusje a propos organizacji ruchu na czas remontu. – Planowana jest także budowa ronda u zbiegu Teligi i 3 Maja, a obie te inwestycje naraz sparaliżowałyby miasto – mówi czytelnik. Co na to magistrat?

Przypomnijmy. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na rozbiórkę bardzo wysłużonego mostu  na rzece Rokitnicy na granicy Grodziska i Milanówka. Zgodnie z dokumentacją zasadnicze roboty budowlane mają być prowadzone „połówkowo”, czyli drogowcy najpierw rozbiorą połowę mostu, a następnie na tej części wybudują połowę nowego przepustu, a następnie zabiorą się za drugą część.

W czasie remontu utrudnienia szykują się z pewnością na ul. Sienkiewicza, zaś alternatywą dla kierowców mógłby być objazd ul. 3 Maja. Ale… – Jak  ma się budowa przepustu do budowy ronda na Teligi i 3 Maja. Jednoczesną realizacja obydwu jest niemożliwa logistycznie, a wstrzymanie budowy ronda przez inwestycję wojewódzką jest skrajnie nieodpowiedzialne ze względu na liczbę wypadków na tej krzyżówce, zwłaszcza jak zrobią objazdy – argumentuje czytelnik.

Włodarze podzielają tę opinię. – Nie możemy pozwolić, aby obie inwestycje realizowane były jednocześnie. Będziemy rozmawiać z wojewódzkimi drogowcami i dopasujemy zarówno organizację ruchu, jak i harmonogram prac tak, aby nie sparaliżować miasta. O tym mogę wszystkich zapewnić. Szczegółowe rozwiązania musimy natomiast jeszcze przemyśleć – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi