09 08 2019

Budowa grodziskiego ratusza taniej niż w kosztorysie. „Bardzo dobra wiadomość”

09.08.2019, godz.: 07:25
Budowa grodziskiego ratusza taniej niż w kosztorysie. „Bardzo dobra wiadomość”
fot. grodzisk.pl

Wiemy już, że 14 sierpnia grodziski magistrat podpisze umowę na budowę nowej siedziby ratusza. Z punktu widzenia samorządu najważniejszy jest fakt, iż inwestycja będzie kosztować kilka milionów mniej niż zakładano.

Grodziscy włodarze mogą mówić o podwójnym szczęściu. Po pierwsze dlatego, że w przetargu wpłynęła jedna oferta i od razu okazała się prawidłowa pod względem formalno-merytorycznym, a po drugie – była sporo niższa aniżeli przewidywał kosztorys.

– Bardzo się cieszymy, że możemy podpisać umowę z firmą, która wybuduje ratusz. W aspekcie finansowym zadanie wygląda niezwykle korzystnie. Wyłoniona oferta opiewała bowiem na 18,5 miliona złotych, a liczyliśmy się z tym, że może wynieść kilka milionów więcej. W kosztorysie ujęta była kwota 21-22 mln zł – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Zgodnie z dokumentacją przetargową ratusz ma być dwupiętrowy z częściowym podpiwniczeniem okalać zabytkową Willę Niespodzianka. Parter będzie przeznaczony głównie dla obsługi mieszkańców, z kolei pierwsze i drugie piętro będzie przeznaczone na pomieszczenia biurowe. Na każdej kondygnacji zaprojektowano też pokój śniadań i węzeł sanitarny oraz pomieszczenia magazynowo-archiwalne do przechowywania dokumentów. Będzie też nadbudówka na pomieszczenia techniczne i kotłownię. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będzie pracować około 120 osób w pełnym wymiarze czasu pracy.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu dwóch lat od podpisania umowy. – Nie przewidujemy dzielenia jej na etapy, a środki w budżecie będą na bieżąco zabezpieczane aż do finiszu zadania w 2021 roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579420037000)