18 06 2019

A2 w Brwinowie już bez bramek

18.06.2019, godz.: 09:22
A2 w Brwinowie już bez bramek
Fot. GDDKiA

Od wczorajszego wieczora nie trzeba już zwalniać na autostradzie A2 w rejonie Brwinowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła usuwanie bramek i wprowadziła nową organizację ruchu.

Do tej pory kierowcy musieli zwalniać na bramkach aż do 40 km/h i przejeżdżać przez zwężone fragmenty drogi. Jednak to już jest przeszłość. GDDKiA poinformowała, że bramek już nie ma, droga prowadzi na wprost i można swobodnie przejechać w tym miejscu z dozwoloną prędkością do 140 km/h.

Obecnie w miejscu bramek dostępne są po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Inwestycję tę udało się zakończyć dwa tygodnie przed terminem (planowano jej zakończenie na 30 czerwca), co oznacza, że jeszcze przed wakacjami można tamtędy przejechać znacznie szybciej i bezpieczniej. Przypomnijmy, że na bramkach dochodziło do wielu wypadków i kolizji drogowych.

GDDKiA przypomina, że trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej poszerzenia autostrady A2. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie dodatkowych pasów ruchu po wewnętrznych stronach obu istniejących jezdni. Do tego celu zostanie wykorzystany szeroki pas dzielący obie jezdnie. Po rozbudowie autostrada na odcinku między Konotopą a Pruszkowem będzie miała dwie jezdnie po cztery pasy ruchu, a na dalszym fragmencie w kierunku łodzi po trzy. – Prace przygotowawcze będą prowadzone do 2021 roku. Budowa dodatkowych pasów została przewidziana na okres nawet do 3 lat, z uwagi na to, że prace są planowane bez wyłączania odcinka z ruchu. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł – poinformowała na swojej stronie GDDKiA.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi