16 10 2019

Boiska pod balonem w Książenicach gotowe do gry

16.10.2019, godz.: 14:59
Boiska pod balonem w Książenicach gotowe do gry
fot. Mat. prasowe

W Książenicach powstały boiska do piłki nożnej pod balonem – jedyne w okolicy o takich wymiarach.

Od 2017 roku Grodziska Liga Szóstek rozgrywa mecze w sezonie zimowym właśnie na boisko pod balonem w Brwinowie. Teraz w Książenicach ruszy zimowa Liga Piątek. – Właśnie ruszyły zapisy do Ligi Piątek, która startuje 23 listopada, do Książenickiej Ligi Mistrzów, która stratuje 17 listopada oraz do Militarnej Strefy Sportu, która odbędzie się 16 listopada – mówią organizatorzy imprez.

Mecze rozgrywane będą w Strefie Footballu, bo tak się nazywa nowy obiekt w Strefie Ruchu Książenice. Znajduje się obok budynku głównego przy ul. Młodości. . Nowy obiekt składa się z 3 boisk o wymiarach 40 x 24 m (lub jedno boisko o wymiarach 74 x 40 m), z trybun oraz budynku z 6 szatniami, toaletami i prysznicami. Z boisk mogą korzystać grupy zorganizowane oraz okoliczne kluby sportowe.

– Nie zabraknie także oferty dla najmłodszych piłkarzy, którzy już dziś mogą zapisać się do największej szkółki piłkarskiej w Polsce – Legia Soccer School w Książenicach. Zajęcia dla najmłodszych ruszą już w listopadzie – mówią prcownicy Strefy Ruchu.

W założeniu książenickie o obiekty mają być czynne siedem dni w tygodniu przez cały rok i posłużą rozgrywkom Ligi Piątek oraz innym turniejom piłki nożnej.

Dodatkowo będzie możliwość rezerwacji boisk – zarówno stałych, jak i jednorazowych.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata