17 06 2018

Bogoria z wicemistrzostwem Polski

17.06.2018, godz.: 16:21
Bogoria z wicemistrzostwem Polski
fot. bogoriagrodzisk.pl

Ze srebrnymi medali LOTTO Superligi za sezon 2017/2018 kończą rozgrywki tenisiści stołowi Dartomu Bogorii. W finałowym meczu rozegranym w Gdańsku nasi zawodnicy ulegli 1:3 Kolpingowi Frac Jarosław.

Hala pełna po brzegi i niesamowita otoczka towarzyszyła decydującemu spotkaniu LOTTO Superligi w Ośrodku Tenisowym im. Andrzeja Grubby. Mimo dwóch porażek w rundzie zasadniczej trener Tomasz Redzimski, jak i wszyscy kibice Bogorii wierzyli w zwycięstwo nad zespołem z Jarosławia. Dlatego też do Gdańska wybrał się pełen autokar kibiców z Grodziska Mazowieckiego. Niestety jednak już początek spotkania nie był taki jakby cała drużyna mogłaby sobie wymarzyć. Co prawda wielu mogło zakładać, że Danielowi Górakowi będzie ciężko pokonać największą gwiazdę całej LOTTO Superligi Hou Yingchao, jednak liczyliśmy, że Pavel Sirucek jak już to robił dwukrotnie w tym sezonie poradzi sobie z Chorwatem Tomislavem Pucarem. Jednak zarówno Daniel, jak i Pavel swoje pojedynki przegrali w stosunku 0:3 w setach.

Nadzieję w odwrócenie losów spotkania wlał jeszcze Han Chuanxi, który 3:1 pokonał wychowanka Bogorii Patryka Zatówkę, zmniejszając tym samym prowadzenie Kolpinga. Tego dnia jednak nie do pokonania był Hou Yingchao, który nie dał większych szans Siruckowi wygrywając pewnie 2:0. Tym samym Hou zakończył sezon z niesamowitym bilansem indywidualnym 22-0. Mimo porażki kibice Bogorii gratulowali swoim ulubieńcom srebrnego medalu, który biorąc pod uwagę zwycięską batalię półfinałową z Dekorglassem Działdowo trzeba uznać za spory sukces klubu. Niestety w finale o zwycięstwie ekipy Jarosławia zadecydował niesamowity Hou Yingchao. Tym samym Bogoria sięgnęła po swój czwarty srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że grodziskadrużyna mistrzem Polski była już sześciokrotnie. Za rok z nowymi zawodnikami i nadziejami przystąpi do walki o wsiódmy tytuł

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- PKS Kolping FRAC Jarosław 1:3
Daniel Górak- Hou Yingchao 0:3
Pavel Sirucek- Tomislav Pucar 0:3
Han Chuanxi- Patryk Zatówka 3:1
Pavel Sirucek- Hou Yingchao 0:2

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi