18

11 2015

Bogoria wygrywa w Bytomiu

Bogoria wygrywa w Bytomiu - Grodzisk News

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała w Bytomiu tamtejszą Polonię 3:1. Dwa punkty zdobył Daniel Górak.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia bytomian. Tomas Konecny pewnie pokonał Jakuba Kosowskiego. W pierwszym secie zawodnik z Grodziska zdobył tylko pięć ?oczek?, w drugim siedem, w trzecim dziewięć. Gospodarze wyszli na prowadzeniu.

Do odrabiania strat zabrał się Daniel Górak, który poradził sobie z Niagolem Stoyanovem. Co prawda w pierwszym secie walka była zażarta, ale w drugim i trzecim gracz Polonii wygrał jedynie pięć piłek.

Trzeci pojedynek to starcie dwóch Pawłów ? Chmiela i Fertikowskiego. Górą był ten drugi choć po trzech setach przegrywał z polonistą 1:2.

W ostatniej ? jak się okazało ? potyczce Konecny zmierzył się z Górakiem. W pierwszym secie Czech pewnie pokonał gracza Bogorii 11:4, ale już w następnym lepszy w podobnym stosunku punktowym był Górak (11:5). Również 11:5 w trzecim secie wygrał Konecny, a czwarty padł zdobyczą zawodnika z Grodziska. Decydujący piąty pojedynek wygrał nasz tenisista pokonując rywala 11:9.

3S Polonia Bytom ? Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Tomas Konecny ? Jakub Kosowski 3:0 (11:5,11:7,11:9)
Niagol Stoyanov ? Daniel Górak 0:3 (13:15,3:11,2:11)
Paweł Chmiel ? Paweł Fertikowski 2:3 (11:7,5:11,11:8,9:11,9:11)
Tomas Konecny ? Daniel Górak 2:3 (11:4,5:11,11:5, 7:11,9:11)