24

05 2015

Bogoria wicemistrzem Polski

Bogoria wicemistrzem Polski - Grodzisk News

Po dwóch spotkaniach finałowych był remis 1:1 i trzeci pojedynek, który odbył się w Grudziądzu miał zdecydować o tym czy Bogorii uda się obronić tytuł, czy Olimpia-Unia odzyska go po roku przerwy.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla grodziszczan, bo od wygranej Daniela Góraka w pierwszym secie z Kaii Yoshidą. Jednak kolejne starcia wygrywał już zawodnik gospodarzy i ostatecznie pokonał Polaka 3:1. Po nich do stołu podeszli Bartosz Such oraz Oh Sang Eun. Jednak w tym pojedynku również lepszy okazał się podopieczny trenera Piotra Szafranka. Nadzieje na pozytywny  rezultat wróciły po pewnej wygranej Pawła Fertikowskiego z Wang Yangiem, ale Kaii Yoshida wspaniałym pojedynkiem z Ohem przypieczętował zwycięstwo Unii-Olimpii.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz ? Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Kaii Yoshida - Daniel Górak 3:1 (6:11, 11:9, 11:7, 11:8)
Bartosz Such - Oh Sang Eun 3:1 (11:9, 11:7, 4:11, 11:6)
Wang Yang - Paweł Fertikowski 0:3 (13:15, 8:11, 8:11)
Kaii Yoshida - Oh Sang Eun 3:0 (12:10, 11:7, 16:14)