29

03 2015

Bogoria w wielkim finale

Bogoria w wielkim finale - Grodzisk News

O losach awansu Bogorii do wielkiego finału przesądziły już dwa pierwsze sobotnie pojedynki. Najpierw po zaciętej pięciosetowej batalii z Jewgienijem Szczetininem punkt dla gospodarzy zdobył Oh Sang Eun, a następny dołożył Daniel Górak, który bez większych problemów w trzech setach pokonał Witalija Niechwiedowicza.

W trzecim meczu tego dnia stanęli naprzeciw siebie Paweł Fertikowski oraz lider jarosławskiej ekipy, były zawodnik Bogorii, Wang Zeng Yi. Grodziszczanin zaczął dobrze ? od zwycięskiego seta nad bardziej doświadczonym i utytułowanym rywalem. Kolejne trzy partie padły jednak łupem Wanga, a w całym spotkaniu było 2:1.  Sprawę drugim swoim zwycięstwem zamknął Oh Sang Eun. Koreańczyk ograł Witalija Niechwiedowicza w trzech setach.

W ten oto sposób Bogoria po raz dziewiąty w historii klubu awansowała do finału drużynowych mistrzostw Polski. Zmierzy się w nim z wicemistrzem kraju Olimpią-Unią Grudziądz, która okazała się lepsza w obu meczach półfinałowych od Dekorglassu Działdowo.

Pierwsze spotkanie finałowe odbędzie się 16 maja w Grodzisku, rewanż tydzień później w Grudziądzu.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Kolping Frac Jarosław 3:1
Oh Sang Eun ? Jewgienij Szczetinin 3:2 (11:5, 12:14, 11:5, 9:11, 21:19)
Daniel Górak ? Witalij Niechwiedowicz 3:0 (11:4, 11:6, 11:7)
Paweł Fertikowski ? Wang Zeng Yi 1:3 (12:10, 10:12, 9:11, 10:12)
Oh Sang Eun ? Witalij Niechwiedowicz 3:0 (11:6, 11:8, 11:9)