04 06 2018

Bogoria w finale Lotto Superligi!

04.06.2018, godz.: 09:10
Bogoria w finale Lotto Superligi!
Fot. bogoriagrodzisk.pl

Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk zrobili coś, co wydawało się nierealne. Na wyjeździe odrobili  straty z pierwszego meczu z Dekorglassem Działdowo i awansowali do finału Lotto Superligi.

Po porażce 1:3 w Grodzisku i niekorzystnym bilansie setów (4:10) zawodnicy Bogorii musieli wygrać w Działdowie 3:0, aby wyeliminować rywala i wejść do finału. Pamiętając właśnie pierwszy mecz, ciężko było uwierzyć, aby byli w stanie odrobić straty. Jednak podopieczni Tomasza Redzimskiego dali radę!

W pierwszym pojedynku zmierzyli się Pavel Sirucek oraz Zhan Chao. Czech mimo dwukrotnej awarii oświetlenia w hali wytrzymał presję i pokonał mistrza świata w mikście 3:1. W drugim starciu zmierzyli się Daniel Górak i Yang Wang, który w pierwszym meczu wygrał oba single. „Góra” po tym sezonie odchodzi do francuskiego zespołu Stella Sport la Romgne i chciał zakończyć sezon w barwach Bogorii z przytupem. I już można powiedzieć, że mu się udało. Zagrał chyba najlepszy mecz w tym sezonie i wygrał 3:1.

O tym kto awansuje do finału miało więc zadecydować trzecie starcie. Han Chuanxi mierzył się z były graczem Bogorii, Pawłem Fertikowskim. Han świetnie sobie poradził i również wygrał 3:1.

Po ostatniej piłce meczowej nastąpił wybuch radości graczy Bogorii. Czasu na świętowanie nie ma, bo od dziś startują przygotowania do wielkiego finału Lotto Superligi, który odbędzie się 15 czerwca w Gdańsku. Rywalem grodziskiego zespołu będzie Kolping Frac Jarosław.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Zhang Chao – Pavel Sirucek 1:3
Yang Wang – Daniel Górak 1:3
Paweł Fertikowski – Han Chuanxi 1:3

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi