17

01 2015

Bogoria przegrała pierwsze starcie

Bogoria przegrała pierwsze starcie - Grodzisk News

Zawodnicy Bogorii bardzo chcieli przejść do historii jako pierwszy polski klub, który awansuje do półfinału ETTU European Champions League. Kibice również byli pełni nadziei i tłumnie przybyli do hali przy ul. Westfala, aby dopingować swoich ulubieńców.

Mecz zaczął się znakomicie dla gospodarzy ? Oh Sang Eun bez większych problemów pokonał Daniela Habesohna 3:0. Były to jednak miłe złego początki. Kolejne starcie, to popis umiejętności i kunsztu Hou Yingchao, który w trzech setach ?oddał? Pawłowi Fertikowskiemu tylko 14 punktów.

Trzeci pojedynek był bardzo dramatyczny. Stefan Fagerl wygrał pierwszego seta 14:12, a kolejne dwa należały do Daniela Góraka. Gdy wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, Austriak wygrał kolejne dwa sety i było już 1:2 dla Niederosterreich.

Czwarty i jak się okazało ostatni pojedynek to drugie zwycięstwo Hou Yingchao. Tym razem jego ?ofiarą? padł Oh Sang Eun, który bardzo zaciekle walczył, ale nie dał rady wyrwać zwycięstwa zawodnikowi gości.

Wynik 1:3 sprawia, że Bogoria aby awansować do półfinału, musi ograć rywali na wyjeździe 3:0 lub 3:1 mając lepszy bilans setów.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki ? Wienviertel Niederosterreich 1:3
Oh Sang Eun ? Daniel Habesohn 3:0 (12:10, 11:6, 11:5)
Paweł Fertikowski ? Hou Yingchao 0:3 (4:11, 3:11, 7:11)
Daniel Górak ? Stefan Fegerl 2:3 (12:14, 11:9, 11:9, 6:11, 9:11)
Oh Sang Eun ? Hou Yingchao 1:3 (16:18, 11:6, 7:11, 6:11)

Ten Yingchao to zupełnie inny poziom. Wydaje się niemożliwe, by go pokonać. Marnie to widzę