07

12 2015

Bogoria odpada z europejskich pucharów

Bogoria odpada z europejskich pucharów - Grodzisk News

Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrali w 0:3 w meczu piątej kolejki ligi mistrzów z czeskim Sten Ostrov Havlickuv Brod. Meczu o przetrwanie w tym sezonie europejskich pucharów, w którym tylko wygrana dawała nadzieję na grę w Pucharze ETTU. Niedzielna porażka definitywnie tę szansę przekreśliła.

Dla Czechów ten mecz był również niezwykle istotny, gdyż nadal walczą o awans do fazy ćwierćfinałowej Ligi Mistrzów. Bogorii w odniesieniu zwycięstwa miał z kolei pomóc Koreańczyk z Południa ? Oh Sang Eun. Już w pierwszym pojedynku zmierzył się z Pavelem Sirůčkiem, ale po zaciętym pięciosetowym starciu gracz grpodziskiej ekipy musiał uznać wyższość rywala.

Do drugiego meczu przy stole stanęli Jakub Kosowski po stronie gospodarzy i niezwykle szybki i filigranowy Japończyk Matsaka Morizono. Azjata był zdecydowanie lepszy, a Kosowski stawił mu opór tylko w drugim, wygranym przez siebie secie.

Także wynikiem 3:1 zakończył się trzeci pojedynek dnia. Choć walka w poszczególnych setach była bardziej zacięta, aniżeli we wcześniejszym starciu polsko-japońskim, to nie Górak był górą... Wygrał Tomas Tregler, zamykając całe spotkanie.

Po nieudanych startach w Europie Bogoria będzie się koncentrować na rozgrywkach Superligi. Już w piątek dojdzie do prawdziwego hitu, w którym grodziski zespół podejmie aktualnego mistrza kraju Olimpię Grudziądz. Mecz odbędzie się 11 grudnia o godz. 18.00 w hali przy ul. Westfala 3a.