12

12 2015

Bogoria nie dała rady mistrzowi

Bogoria nie dała rady mistrzowi - Grodzisk News

To był pojedynek gigantów polskiego tenisa stołowego, którzy w ostatnich latach zdominowali superligę. Choć obie ekipy mają świetnych graczy, a Bogoria była gospodarzem, to jednak gracze Olimpii byli faworytem. Są w znakomitej dyspozycji potwierdzając to zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i europejskich pucharach (awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów).

Jako pierwsi do stołu podeszli Daniel Górak oraz Yang Wang. Choć w pierwszym secie nasz zawodnik dość łatwo pokonał rywala (11:4), a w drugim wygrywał już 8:5, ostatecznie przegrał pojedynek 1:3.

Drugi pojedynek to starcie Oha i Kaia Yosidy. Zawodnik Bogorii rewanżował się Yosidzie za porażki z zeszłorocznych play-offów. Co prawda drugi set koreańczyk przegrał 2:11,to w kolejnych nie dał szans rywalowi.

Jako następni zmierzyli się Jakub Kosowski z wychowankiem Bogorii Patrykiem Zatówką. W pierwszym starciu świetnie zagrał Kosowski i pierwszego seta wygrał do czterech. Niestety gracz Bogorii źle wszedł w drugi set i przegrał go zdobywając raptem dwa punkty. W kolejnych Zatówka grał znakomicie sukcesywnie powiększając przewagę i ostatecznie wygrywając 3:1.

Jako ostatni zagrali Górak i Yosida. Polak dzielnie walczył, ale przegrał dwa pierwsze sety i wydawało się, że jest po meczu. W trzecim wlał nadzieję w kibiców pokonując rywala 11:7, ale czwarty set należał do zawodnika Olimpii.

Porażka spowodowała, że Bogoria spadła na 5. miejsce w ligowej tabeli. Następne spotkanie tenisiści z Grodziska zagrają 18 grudnia ostatni mecz Ligi Mistrzów z ASTT Chartres.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki ? Olimpia Grudziądz 1:3
Daniel Górak ? Yang Wang 1:3 (11:4,11:13,8:11,4:11)
Oh Sang Eun ? Kai Yosida 3:1 (11:9,2:11,11:6,11:4)
Jakub Kosowski ? Patryk Zatówka 1:3 (11:4,2:11,7:11,5:11)
Daniel Górak ? Kai Yosida 1:3 (7:11,9:11,11:7,2:11)