26

05 2019

Bogoria mistrzem Polski!!!

Bogoria mistrzem Polski!!! - Grodzisk News

W rundzie zasadniczej najpierw Bogoria u siebie wygrała 3:0, ale w rewanżu to zawodnicy z Działdowa nie dali szans ekipie z Grodziska wygrywając we własnej hali również 3:0. Jednak w najważniejszym pojedynku tego sezonu to Bogoria Grodzisk okazała się lepsza. Finał odbył się wczoraj w Gdańsku w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby. Trybuny wypełniły się do ostatniego miejsca, kibice stworzyli wyjątkową atmosferę sportowego święta. W pierwszym pojedynku starli się Panagiotis Gionis i niepokonany do tej pory w lidze Shang Kun. Po zaciętym pojedynku gracz Bogorii zwyciężył 3:2, co było sporą niespodzianką, zwłaszcza, że po trzech setach przegrywał 1:2, a w czwartym prowadził już 10:7. Grek zdobył jednak cztery punkty z rzędu i dał prowadzenie drużynie z Grodziska. W drugim pojedynku do stołu podeszli Marek Badowski i Wang Yang. Tutaj tenisista Bogorii okazał się znacznie lepszy i bez większych problemów podwyższył prowadzenie zespołu z Grodziska na 2:0. Trzecie starcie to rywalizacja Pavela Sirucka z Jirim Vrablikiem. Zawodnik Bogorii dwa pierwsze, dość zacięte sety, wygrał 11:9. W trzecim przegrał do 8, ale w czwartym nie dał szans rywalowi i przypieczętował tytuł mistrza Polski dla Bogorii. Po ostatniej piłce cała drużyna podbiegła do Sirucka i rozpoczęła świętowanie tytułu. Był to siódmy tytuł mistrzowski wywalczony przez Dartom Bogorię. Z kolei Dekorglass nie ma jeszcze w dorobku złotego medalu. Gratulacje!!! Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki ? Dekorglass Działdowo 3:0 Panagiotis Gionis ? Shang Kun 3:2 (11:7, 6:11, 6:11, 12:10, 11:8)

k Badowski - Wang Yang 3:0 (11:6, 11:9, 11:7)
Pavel Sirucek ? Jiri Vrablik 3:1 (11:9, 11:9, 8:11, 11:6)