26 05 2019

Bogoria mistrzem Polski!!!

26.05.2019, godz.: 10:30
Bogoria mistrzem Polski!!!
Fot. Facebook/Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki zdobyli tytuł drużynowego mistrza Polski! W finałowym starciu pokonali Dekorglass Działdowo 3:0.

W rundzie zasadniczej najpierw Bogoria u siebie wygrała 3:0, ale w rewanżu to zawodnicy z Działdowa nie dali szans ekipie z Grodziska wygrywając we własnej hali również 3:0. Jednak w najważniejszym pojedynku tego sezonu to Bogoria Grodzisk okazała się lepsza.

Finał odbył się wczoraj w Gdańsku w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby. Trybuny wypełniły się do ostatniego miejsca, kibice stworzyli wyjątkową atmosferę sportowego święta. W pierwszym pojedynku starli się Panagiotis Gionis i niepokonany do tej pory w lidze Shang Kun. Po zaciętym pojedynku gracz Bogorii zwyciężył 3:2, co było sporą niespodzianką, zwłaszcza, że po trzech setach przegrywał 1:2, a w czwartym prowadził już 10:7. Grek zdobył jednak cztery punkty z rzędu i dał prowadzenie drużynie z Grodziska.

W drugim pojedynku do stołu podeszli Marek Badowski i Wang Yang. Tutaj tenisista Bogorii okazał się znacznie lepszy i bez większych problemów podwyższył prowadzenie zespołu z Grodziska na 2:0.

Trzecie starcie to rywalizacja Pavela Sirucka z Jirim Vrablikiem. Zawodnik Bogorii dwa pierwsze, dość zacięte sety, wygrał 11:9. W trzecim przegrał do 8, ale w czwartym nie dał szans rywalowi i przypieczętował tytuł mistrza Polski dla Bogorii. Po ostatniej piłce cała drużyna podbiegła do Sirucka i rozpoczęła świętowanie tytułu.

Był to siódmy tytuł mistrzowski wywalczony przez Dartom Bogorię. Z kolei Dekorglass nie ma jeszcze w dorobku złotego medalu.

Gratulacje!!!

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo 3:0

Panagiotis Gionis – Shang Kun 3:2 (11:7, 6:11, 6:11, 12:10, 11:8)
Marek Badowski – Wang Yang 3:0 (11:6, 11:9, 11:7)
Pavel Sirucek – Jiri Vrablik 3:1 (11:9, 11:9, 8:11, 11:6)

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.