10 12 2016

Bogoria liderem Superligi

10.12.2016, godz.: 13:03

Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała na wyjeździe AZS Unię Gdańsk 3:1 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Lotto Superligi.

To był mecz na szczycie. Lider tabeli, który nie przegrał w tym sezonie żadnego domowego meczu, podejmował aspirującego do tytułu wicelidera z Grodziska, który dodatkowo był podrażniony ostatnią ligową porażką. Miał być hit i był.

Pojedynek nie rozpoczął się jednak dla grodziszczan zbyt dobrze. W pierwszym secie Yang Wang dość zdecydowanie pokonał Panagiotisa Gionisa 11:4. W drugim zawodnikowi Bogorii udało się wyrównać, ale następne dwa już należały do Azjaty.

Kolejne dwa starcia były niezwykle wyrównane. Masaki Yoshida w pojedynku z Kaiem Konishim  wygrał pierwszego seta do 7, by kolejnego przegrać do 5. W trzecim zawodnik gospodarzy wygrał do 7 był w następnym w takim samym stosunku przegrać. Musiał wiec zdecydować piąty set, który ostatecznie wygrał gracz Bogorii 11:9.

W trzecim pojedynku do stołu podeszli Patryk Zatówka i Daniel Górak. W tym starciu lepszy był Górak, który trzykrotnie pokonał rywala w stosunku 11:8 oddając mu jednego seta (4:11).

Decydujące – jak się okazało – było starcie Wanga i Yosidy. Zaczęło się dobrze dla gospodarzy 11:8, ale drugiego bardzo wysoko wygrał zawodnik Bogorii. W ostatnim decydującym secie emocji było mnóstwo. Wang prowadził już z Yosidą 9:5, a mimo to tenisista Bogorii był wstanie zdobyć kolejnych sześć punktów, czym przypieczętował zwycięstwo naszej drużyny.

Wygrana Bogorii to dobry prognostyk przed zbliżającym sie meczem Ligi Mistrzów z G.V Hennebont. Spotkanie to już w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w hali przy ul. Westfala w Grodzisku.

AZS Unia Gdańsk – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Yang Wang – Gionis Panagiotis 3:1 (11:4,7:11,11:6,11:8)
Kai Konishi – Masaki Yosida 2:3 (7:11,11:5,11:7,7:11,9:11)
Patryk Zatówka – Daniel Górak 1:3 (8:11,8:11,11:4,8:11)
Yang Wang – Masaki Yosida 1:2 (11:8,2:11,9:11)