21 02 2018

Bogoria kontra Palmiarnia, czyli walka o awans do play-off

21.02.2018, godz.: 12:53
Bogoria kontra Palmiarnia, czyli walka o awans do play-off
fot. Marcin Masalski/Dartom Bogoria Grodzisk

Już w piątek dojdzie do niezwykle ciekawego spotkania pomiędzy Bogorią, a Palmiarnią Zielona Góra. Spotkanie, które zostanie rozegrane w ramach 16. kolejki Lotto Superligi może mieć duży wpływ na losy tabeli i awans do fazy play-off po rundzie zasadniczej.

Do fazy zmagań o mistrzostwo awansują drużyny, które zajmą pierwsze cztery miejsca po 22 kolejkach rundy zasadniczej Lotto Superligi. Niepokonana w drugiej rundzie rozgrywek drużyna Bogorii zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, chociaż ma rozegrane mniej spotkań niż liderujące ekipy Politechniki Rzeszów i Kolpingu Jarosław. Zespół z Zielonej Góry również pozostaje w walce o wspomniane Play-Offy. Obecnie (stan na 15 lutego) Palmiarnia zajmuje 5. miejsce w tabeli ze stratą 5 punktów do naszej drużyny. Zwycięstwo Bogorii w starciu z ekipą Palmiarni bardzo przybliży ją do fazy play-off.

Nie tylko wysokie miejsce w tabeli Lotto Superligi obydwu drużyn sprawia, że rywalizacja ta zapowiada się niezwykle ciekawie. Kolejnym czynnikiem jest bardzo mocny skład obu zespołów. W zespole Bogorii świetny sezon rozgrywa Pavel Sirucek, ale również nasz kapitan Daniel Górak gra ostatnio bardzo dobrze, co pokazywał w rozgrywkach Lotto Superligi i zwycięskich Mistrzostwach Mazowsza. Oprócz wspomnianej dwójki kłopotach z zatruciem pokarmowy wraca Han Chuanxi. W ekipie zielonogórzan drugą a może i trzecią młodość przechodzi wielokrotny medalista Mistrzostw Europy Lucjan Błaszczyk. W turniejach rangi Challenger bardzo dobrze spisuje się inny tenisista Palmiarni Miroslav Horejsi. Jeśli do Grodziska Mazowieckiego przyjedzie również Japończyk Taku Takakiwa, to możemy być świadkiem rewelacyjnego tenisowego spektaklu.

W zwycięstwie naszej drużyny mocno może pomóc doping wszystkich kibiców, którzy 23 lutego zjawią się o godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi