13 08 2018

Bliżej dodatkowych parkometrów w Grodzisku

13.08.2018, godz.: 16:08
Bliżej dodatkowych parkometrów w Grodzisku

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, iż Grodzisk chce jeszcze w tym roku ustawić w mieście jedenaście dodatkowych parkometrów, a kilka zmodernizować. Wygląda na to, że się uda, bowiem w przetargu pojawiły się dwie oferty – obie mieszczące się w budżetowych widełkach magistratu.

Przypomnijmy, że SPP w centrum Grodziska rada miejska ustanowiła w czerwcu 2016 roku. Tym samym mieszkańcy płacą za postój na obszarze obejmującym ulice 1 Maja, Bartniaka, Kierlańczyków, J. Kilińskiego, Sienkiewicza, plac Króla Zygmunta Starego, Obrońców Getta, Żwirki i Wigury oraz Konspiracji. Opłaty pobierane są w dni powszednie w godzinach od 6.00 do 18.00, a kierowcy uiszczają je w specjalnie ustawionych parkomatach.

Zgodnie z lipcowym przetargiem, do końca roku w mieście ma się pojawić 11 dodatkowych parkomatów, a cztery zostaną zmodernizowane. W ramach zadania wykonawca zainstaluje i zaprogramuje parkometry. Uruchomi w nich centralną bazę danych, a jako dostawca urządzeń będzie odpowiadał za ich serwisowanie, obsługę i utrzymanie.

Wygląda na to, iż magistrat wybierze jedną z dwóch złożonych ofert. Firma Projekt Parking Service z Poznania wyceniła wykonanie zadania na niecałe 332 tys. zł, natomiast Błońskie przedsiębiorstwo MBS Computergraphik zażyczyło sobie niespełna 366 tys. zł.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi