07 06 2018

Bliżej budowy przedszkola ze żłobkiem

07.06.2018, godz.: 14:06
Bliżej budowy przedszkola ze żłobkiem

Podkowa Leśna rozpoczęła kolejny etap przygotowań do budowy przedszkola z oddziałem żłobkowym. Magistrat wybrał firmę, która zaprojektuje nowoczesny obiekt. Jej atutem ma być doświadczenie międzynarodowe.

Projekt budowy przedszkola wraz ze żłobkiem przy ul. Miejskiej ma ma być dostosowany do przyjęcia 100 osobowej grupy dzieci w wieku przedszkolnym oraz 15 dzieci w wieku żłobkowym. Włodarze wyjaśniają, że wymagania projektowe co do liczby dzieci został skalkulowane na podstawie analiz demograficznych, tendencji z ostatnich 15 lat i prognozy na przyszłość.

– Zlecenie przewiduje opracowanie 3-wariantowej koncepcji architektonicznej przedszkola miejskiego w standardzie pasywnym wraz z zagospodarowaniem terenu, która ma zawierać min.: część ogólną zawierającą opis techniczny rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych, technologicznych, instalacyjnych i materiałowych, – część rysunkową zawierającą plan sytuacyjny zagospodarowania terenu wykonany na aktualnym podkładzie geodezyjnym obejmujący usytuowanie budynku przedszkola z zaznaczeniem przebiegu sieci zewnętrznych koniecznych do prawidłowego funkcjonowania obiektu – opisuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

– Zlecenie przewiduje opracowanie 3-wariantowej koncepcji architektonicznej przedszkola miejskiego w standardzie pasywnym wraz z zagospodarowaniem terenu, która ma zawierać min.: część ogólną zawierającą opis techniczny rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych, technologicznych, instalacyjnych i materiałowych, – część rysunkową zawierającą plan sytuacyjny zagospodarowania terenu wykonany na aktualnym podkładzie geodezyjnym obejmujący usytuowanie budynku przedszkola z zaznaczeniem przebiegu sieci zewnętrznych koniecznych do prawidłowego funkcjonowania obiektu – dodaje.

Tusiński podkreślił również, że wybrana do realizacji projektu międzynarodowa firm Bjerg Architektur specjalizuje się w tworzeniu tzw. architektury zrównoważonej. – Wszyscy pracownicy zajmujący się szkicowaniem, projektowaniem i nadzorem wyszkoleni są w projektowaniu certyfikowanych domów pasywnych zgodnie z kryteriami Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt. Około 80% projektów firmy to budynki pasywne i budynki o niskim zużyciu energii. Mam nadzieję, że wybór doświadczonego projektanta (firma z 30 letnią tradycją projektowania m.in. w Skandynawii) był jak najbardziej słuszny i już w IV kwartale tego roku będziemy mogli zapoznać się z przedstawioną koncepcją budynku przedszkola pasywnego – wyjaśnił.

Koszt wykonania projektu to blisko 149 tys. zł.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi