11 01 2019

Blisko 8,6 mln pasażerów w 2018 r.

11.01.2019, godz.: 09:50
Blisko 8,6 mln pasażerów w 2018 r.
Fot. Piotr Antos

Warszawska Kolej Dojazdowa podsumowała ubiegły rok. Pociągi tego przewoźnika przewiozły w 2018 prawie 8,6 mln podróżnych, co jest o 11 proc. lepszym wynikiem niż w roku poprzednim.

W minionym 2018 r. po raz pierwszy w historii pociągami WKD pojechało łącznie 8 milionów podróżnych. O historycznym 8-milionowym podróżnym informowaliśmy jeszcze przed świętami. 12 grudnia na stacji Podkowa Leśna Główna została nim Pani Wioletta z miasta ogrodu (więcej tutaj). A przecież do końca roku ta liczba rosła. Zatrzymała się na liczbie 8 599 773 podróżnych, co stanowi absolutny rekord. – Tak dobre, rekordowe wyniki przewozowe, osiągnięte na linii WKD w 2018 roku, niewątpliwie przejdą do historii spółki. Jest to niezmiernie dobry rezultat, którego zapowiedź mieliśmy okazję zaobserwować już w początkowych dniach grudnia ubiegłego roku – mówi Michał Panfil, prezes zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Sporą zasługą we wzroście liczby podróżnych miały PKP Polskie Linie Kolejowe, które ruszyły z modernizacją linii 447 między Warszawą Włochy a Grodziskiem Mazowieckim. Część pasażerów przesiadło się z Kolei Mazowieckich właśnie do wukadki. Jak podaje przewoźnik, również w miesiącach wakacyjnych (od czerwca do sierpnia 2018) odnotowano wzrost względem analogicznego okresu w roku poprzednim. A to dlatego, że ostatnie wakacje były wolne od remontów na linii WKD.

Z całą pewnością istotnym elementem, który miał wpływ na wzrosty liczby podróżnych była także wysoka punktualność pociągów WKD. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego, w tym roku nie było punktualniejszego przewoźnika pasażerskiego niż wukadka (statystyki za dziewięć miesięcy 2018 r., za czwarty kwartał zostaną podane wkrótce) – osiągnęła ona punktualność na poziomie 99,5 proc.

Ponadto WKD podkreśla, że stale rozszerza ofertę przewozową. Tylko w minionym roku spółka wprowadziła bezpłatny przewóz roweru w weekendy i święta, zniosła ograniczenia czasowe dla preferencyjnych przejazdów dla seniorów oraz wdrożyła nowe zasady podróżowania w ramach biletów miejskich na obszarze miast: Podkowy Leśnej i Pruszkowa.

Poniżej grafiki ze statystykami porównującymi wyniki przewozowe z 2018 r. z poprzednimi latami.

Fot. wkd,com.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi