30 11 2017

Biegły wydał opinię w sprawie śmiertelnego pożaru

30.11.2017, godz.: 19:16
Biegły wydał opinię w sprawie śmiertelnego pożaru
fot. GrodziskNews

Biegły z zakresu pożarnictwa wydał opinię w sprawie okoliczności pożaru w Budach-Grzybku, w którym zginął 60-letni mężczyzna. Z ekspertyzy wynika, że ogień wybuchł najprawdopodobniej wskutek „niewłaściwego użytkowania urządzeń grzewczych”.

Przypomnijmy, że pożar drewnianego domku letniskowego wybuchł wieczorem 4 listopada. Przez kolejne cztery i pół godziny strażacy walczyli z żywiołem. Mieli informację, że wewnątrz budynku mogą znajdować się ludzie, lecz żywioł uniemożliwiał szybsze wejście do domku. Po zdławieniu ognia strażacy odkryli zwłoki mężczyzny. W tej sytuacji dalsze czynności pod nadzorem prokuratora podjęła grodziska komenda policji.

– Wiadomo, że w pożarze zginął 60-letni właściciel domu, który przebywał tam od kilku dni. Co do okoliczności pożaru, to będziemy mogli o nich mówić, gdy otrzymamy ekspertyzę biegłego z zakresu pożarnictwa. Myślę, że trzeba będzie na nią poczekać około trzech tygodni. Prokuratura wszczęła śledztwo z art. 167 KK w sprawie spowodowania zagrożenia życia – mówiła nam wówczas asp. sztab, Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Dziś już wiemy, jak brzmi specjalistyczna opinia. – Biegły stwierdził w swojej ekspertyzie, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia, który objął cały domek, było niewłaściwe użytkowanie urządzeń grzewczych (strażacy zabezpieczyli na miejscu trzy butle z gazem ziemnym – przyp red.) – wyjaśnia Katarzyna Zych. – W tej sytuacji nasze dalsze postępowanie zostanie umorzone, ponieważ nie ma przesłanek by w zdarzeniu brały udział osoby trzecie – zaznacza.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi