22 08 2019

„Biegam, bo lubię w Książenicach” przed nami. Zapisz się!

22.08.2019, godz.: 11:13
„Biegam, bo lubię w Książenicach” przed nami. Zapisz się!
fot. Biegam, bo lubię w Książenicach

Trwają zapisy do corocznej imprezy „Biegam, bo lubię w Książenicach”, która odbędzie się 8 września. Zawody, prócz wartości sportowej, będą niosły ze sobą także aspekt charytatywny – zbiórkę pieniędzy na leczenie małej Paulinki Tężyckiej, o której pisaliśmy m.in. tutaj.

Impreza „Biegam, bo lubię w Książenicach” na dobre wpisała się w kalendarz imprez sportowo-kulturalnych w grodziskiej gminie. Nie dziwi więc, że wydarzenie organizowane jest z dużym rozmachem, a motywem przewodnim każdego roku jest pomoc potrzebującemu mieszkańcowi bądź mieszkance.

W tym roku zaplanowano bieg charytatywny z pętlą o długości 600 metrów. W biegu charytatywnym każde przebiegnięte okrążenie zamieniane jest na 1 zł, które sponsorzy przekazują na leczenie Paulinki Tężyckiej podopiecznej fundacji Zdążyć z Pomocą. Nie trzeba być biegaczem, aby wziąć udział w tej próbie oraz w imprezie jako takiej. W specjalnie rozstawionym miasteczku biegowym nie zabraknie bowiem atrakcji.

Będą strefy relaksu, gastronomiczna i fizjoterapeutyczna, warsztaty dla dzieci oraz z udzielania pierwszej pomocy; miasteczko sportowe, kącik z przekąskami, lody nitro, wata cukrowa i popcorn. Zaplanowano też strefę pomiarów ciała i porad dietetycznych; będzie można obejrzeć pokazy taneczne czy prezentacje sprzętu sportowego.

Jeśli chodzi o o samo bieganie, to trwają zapisy we wszystkich konkurencjach. Zmaganiami głównymi będzie bieg na 10 kilometrów, ponadto będzie można zmierzyć się z dystansem o połowę krótszym, a także wystartować w biegu nordic walking na 5 km.

Zapisy i regulaminy dostępne tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata