29 06 2018

„Biegam bo lubię” w Książenicach już po raz szósty

29.06.2018, godz.: 07:59
„Biegam bo lubię” w Książenicach już po raz szósty
fot. Strefa Ruchu Książenice

Znamy datę szóstej edycji imprezy biegowej w Książenicach. „Biegam bo lubię” odbędzie się 9 września obok wartości sportowej i zabawowej po raz kolejny poniesie ze sobą aspekt charytatywny.

Książenicki bieg na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych w naszym powiecie. Jest organizowany od 2013 r. i z każdą edycją przybywa chętnych, aby wziąć udział w rywalizacji. W pierwszym biegu wystartowało 250 osób, natomiast w ubiegłorocznej edycji aż 750 (600 dorosłych i 150 dzieci). Jednak Biegam Bo Lubię w Książenicach to nie tylko biegi (na 5 i 10 km). To także zawody nordic walking, pokazy zumby, zajęcia dla najmłodszych, świetna atmosfera i wzorowa organizacja.

W tym roku impreza odbędzie się 9 września, a dystansem głównym ma być pięciokilometrowa pętla, na starcie której organizatorzy spodziewają się przynajmniej pięciuset, a wliczając w to imprezy towarzyszące, liczba gości przekroczy pewnie tysiąc. Prócz biegania, na imprezie będzie też zlot food tracków, strefa relaksu i wypoczynku, strefa zabawy dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, pokazy tańca i zespołów lokalnych. Nie zabraknie również oprawy filmowej i fotograficznej, a także muzycznej w wykonaniu profesjonalnego DJ-a.

W tym roku równie ważnym co kwestia sportowa, będzie aspekt charytatywny. Podczas imprezy odbędzie będą bowiem bieg charytatywny , z którego dochód zostanie przekazany na pomoc rodzinie z Książenic.  która straciła dach nad głową i jest w trudnej sytuacji finansowej. Dość powiedzieć w zeszłym roku podczas BBL także rozgrywano bieg charytatywny i wzięło w nim udział blisko 400 osób.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata