28 05 2018

Biegacze pokazali moc, a impreza otwartość [FOTO]

28.05.2018, godz.: 13:03
Biegacze pokazali moc, a impreza otwartość [FOTO]
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Łącznie blisko tysiąc zawodników i zawodniczek w różnych konkurecjach oraz kategoriach wiekowych wystartowało w szóstej już odsłonie Podkowiańskiej Dychy. Niedzielna impreza miała nie tylko charakter sportowy, lecz także gwarantowała piknikową atmosferę dla całych rodzin. A i biegacze pokazali moc.

Zarówno jeśli chodzi o konkurencje biegowe, jak i atrakcje towarzyszące zmaganiom sportowym organizatorzy wprowadzili w tym roku zasadnicze zmiany. Modyfikacji uległy trasy aby uczestnicy mogli poznać kolejny fragment miasta ogrodu Charakter tras pozostał bez zmian. Mieliśmy zatem bieg miejsko-leśny. W połowie po asfalcie a w połowie po szutrach i drogach leśnych. Trasa w płaska, w większości szeroka i równa bez specjalnych trudności. Na dystansie 10km były 2 punkty z wodą. też kurtyny wodne w razie upału. Prócz biegu głównego nie brakowało także dystansów dla dzieci na 400 i 800 metrów. Po raz pierwszy dystans „Biegu bez barier” wynosił 5 km, tyle samo musieli pokonać zawodnicy w konkurencji Nordic Walking.

Rzut oka na wyniki. „Dychę” najszybciej wśród mężczyzn przebiegł Daniel Żochowski, który przeciął linię mety z czasem 33 minut i 33 sekund. Z grona pań najszybsza okazała się Edyta Miesiak z rezultatem 39:50. Ogółem z 606 zawodników i zawodniczek na liście startowej biegu głównego zmagania ukończyło 587. Na dystansie o połowę krótszym najszybszym mężczyzną okazał się Radosław Gajewski – 18:12,a kobietą Aleksandra Misarko – 22:09. Z kolei w konkurencji Nordic Walking pięc kilometrów najszybciej przemaszerował Marcin Tomczak w czasie 32:02, zaś wśród kobiet była to Aleksandra Nietrzebka 35:02. Pełne wyniki znajdują się TUTAJ.

Poza zmaganiami na trasie sporo działo się też w Miasteczku Biegowym. Prócz biegania w czasie Dychy można było tam spróbować sił w siedmiu innych dyscyplinach. Dla dzieci były jazda konna, tenis, pokazy karate, rowery. Dla dorosłych i dzieci: łucznictwo, rolki terenowe, badminton. Nie brakowało też zagadnień związanych ze zdrowiem.  Bezpłatne porady fizjoterapeutów i masażystów, bezpłatny masaż po biegu. Było też „Expo Zdrowie” – stanowiska na których można się dowiedzieć jak na nas wpływa: właściwe odżywianie, ćwiczenia fizyczne, woda, światło słoneczne, powietrze, odpoczynek. Dychę swoim patronatem objęła Krajowa Rada Fizjoterapeutów, której przedstawiciele poprowadzili profesjonalną rozgrzewkę i promowali wśród biegaczy profilaktykę – jak nie ulegać kontuzjom.

Po raz pierwszy Organizatorzy nawiązali też współpracę  z Fundacją DKMS promującą dawstwo szpiku, która miała punkt informacyjny. Partnerem było też schronisko dla zwierząt w Milanówku – na imprezie można było adoptować psa lub kota. Jednym z celów imprezy jest przełamywanie barier uprzedzeń społecznych. W Biegu Bez Barier na 5 km uczestniczyły więc osoby niepełnosprawne intelektualnie będące pod opieką Środowiskowego Domu Samopomocy. Nie zabrakło także kącika zabaw i animacji dla najmłodszych.

Patronem medialnym imprezy po raz kolejny był portal GrodziskNews.pl.

fot. arturtusinski-podkowa.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi