11 09 2018

Bieg dobrych serc w Książenicach [FOTO]

11.09.2018, godz.: 13:00
Bieg dobrych serc w Książenicach [FOTO]
fot. Piotr Kostrzewa

Są takie imprezy, w których świetne rezultaty sportowe i wysoka frekwencja zawodników na starcie służą szczytnym celom. Nie inaczej było w przypadku szóstej edycji „Biegam, bo lubię w Książenicach”, podczas której zbierane były pieniądze dla małej Igi z Marynina.

Możemy śmiało powiedzieć, iż każdy, kto brał udział w imprezie, wykazał się ogromem zaangażowania tak sportowego, jak i organizacyjnego, byle tylko udało się zebrać dla Igi jak najwięcej pieniędzy. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wymaga leczenia oraz intensywnej rehabilitacji, bowiem tylko to daje jej szansę na samodzielne życie w przyszłości. Organizatorzy liczyli więc na bardzo dobrą frekwencję.

Nie zawiedli się, bowiem na starcie stanęło tak wielu zawodników, że pakiety startowe szybko się wyczerpały się, a mimo to wciąż byli chętni, aby zmierzyć się z trasą i wybiegać jak najwięcej złotówek dla Igi. – Wszystkie struny tej gitary zagrały. Były emocje, rywalizacja, wspaniała atmosfera, dobra pogoda oraz szczytny cel. Każdy z organizatorów, wolontariuszy, odwiedzających i biegaczy zwyciężył w tym biegu – podkreślają organizatorzy. – Zebraliśmy dla Igi 15 564,16 zł – dodają z wielką satysfakcją.

Radość i wdzięczność w związku otwartością serc grodziszczan wyrazili też rodzice Igi. – Chcieliśmy jeszcze raz podziekować wszystkim ludziom o dobrych serduszkach, którzy pobiegli, przeszli dla Iguni kółeczka na trasie (każde 600 metrów zamieniało się w 1 zł – przyp red.). Nie przypuszczaliśmy, że będzie Was aż tak dużo. Jesteśmy niezwykle wzruszeni, że los naszej córeczki nie jest Wam obojętny. Obiecujemy, że każda złotówka będzie racjonalnie wydana na leczenie, rehabilitację i zaopatrzenie ortopedyczne. KOCHAMY WAS! – mówią Joanna i Jakub Wolanowie.

Patronem medialnym imprezy był portal GrodziskNews.pl.

fot. Piotr Kostrzewa

fot. Archiwum prywatne

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata