10 01 2019

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców. Zapisz się już dziś

10.01.2019, godz.: 16:30
Bezpłatne szkolenia  dla mieszkańców. Zapisz się już dziś
fot. Pixabay

Początek roku oznacza nową pulę środków na różne rodzaju kursy i szkolenia dla mieszkańców. Bezpłatne zajęcia z dwóch zagadnień tematycznych już wkrótce ruszą w Żabiej Woli. Tymczasem do końca stycznia trwają zapisy chętnych. Liczba miejsc ograniczona.

Szkolenia odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach projektu „J@ w internecie”. Obejmą dwa moduły tematyczne, do których można się zgłaszać w zależności od naszych zainteresowań.

Pierwszy moduł dotyczy zagadnień związanych z finansami mobilnymi i transakcjami w sieci. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą wiedzieć, jak załatwić sprawy finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Podczas szkolenia każdy uczestnik dowie się jak m.in. zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, kupować, rezerwować podróż, płacić podatki, korzystać z podstawowych usług e-administracji (np. składać wniosek o wydanie dowodu osobistego) oraz z internetowych zasobów kultury i edukacji.

Moduł drugi to z kolei kultura w sieci. – Celem szkolenia jest nauczenie uczestników m.in. jak bezpiecznie, w legalnych źródłach, szukać filmów, muzyki, spektakli, książek, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych w internecie, jak korzystać z nich zgodnie z prawem podczas nauki i w twórczości własnej. Uczestników szkolenia zapoznamy z podstawami prawa autorskiego i nauczymy korzystania z legalnych źródeł kultury m.in. z Bazy Legalnych Źródeł – wyjaśniają organizatorzy.

Zapisy właśnie się rozpoczęły i potrwają do 30 stycznia lub wyczerpania limitu miejscu. Można ich dokonać w Lokalnym Centrum Kompetencji w Żabiej Woli, ul. Główna 5 pok.3, tel. 786 909 006

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi