11 11 2017

Bezpłatne badania w miastach ogrodach

11.11.2017, godz.: 15:47
Bezpłatne badania w miastach ogrodach
Fot. Mat. prasowe

W nadchodzących dniach w Podkowie Leśnej i Milanówku będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne.

Mammobus odwiedzi miasta ogrody w dniach 14 i 15 listopada. Pierwszego dnia pojazd ten zatrzyma się przy ul. Warszawskiej 18 w Milanówku, a drugiego przy ul. Gołębiej 26 w Podkowie Leśnej. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku badania będą prowadzone w godz. 9.00–17.00. Aby z nich skorzystać należy się najpierw zapisać dzwoniąc pod numer (42) 633 56 61.

Badanie w ramach profilaktycznego programu Narodowego Funduszu Zdrowia skierowane jest do kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, ponieważ właśnie w tej grupie odnotowuje się w ostatnich latach wzrost zachorowalności na nowotwory piersi. Jest ono bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi